Якщо ми хочемо, аби квіти радували нас цвітінням у сезон, то потрібно належно за ними доглядати. Є кілька обов'язкових процедур, які потрібно зробити з трояндами у вересні. Про що йдеться – розповість 24 Канал.

Дізнайтеся Нарешті з'ясувалося: чи можна викопувати картоплю у вересні, якщо ще не зробили цього

Що зробити з трояндами у вересні

Першим кроком буде припинення вегетації – розвиток рослини. Це передбачає зменшення поливу, підгортання землі. Не вносимо жодних добрив та не прищипуємо бутони. Якщо постійно дощить – можете прикрити квіти плівкою.

  • Дуже важливо постійно забирати з саду опале листя та переносити в інше місце. Тому що від нього саджанці можуть гнити та заражатися хворобами.


Обрізка бутонів / Фото Depositphotos

Перед початком заморозків, необхідною процедурою є обрізка наявних бутонів. Також варто позбутися кволих пагонів й тих, що спрямовані в середину куща. Видалення треба робити поступово, протягом усієї осени, а не за один раз. Обрізка має проходити плавно, аби не приносити рослинам стрес.

  • До стабільних морозів на трояндових кущах має бути 3-4 потужні гілки з міцним стеблом та 3-4 – з розвиненими бруньками.

Проводимо обробку троянд, а саме – 5%-ним розчином мідного купоросу або 3%-ною бордоською рідиною. Це вбереже саджанці від грибка.


Мідний купорос / Фото "Флоріум"

Також фахівці радять підгорнути троянди сухим торфом десь на 20-30 сантиметрів. Завдяки цьому стебла не будуть тріскати, а корені – замерзати. На зиму троянди потрібно покрити або органічним матеріалом (ялинове гілля) або ж просто агроволокном.