Зважаючи на різні причини жовтіння цибулі, треба розуміти одне: без хорошого та правильного догляду вона не зможе розвиватись. І тут треба докласти всіх можливих зусиль, щоб був урожай. 24 Канал розповість, що робити, коли жовтіє цибуля.

Читайте також Чим обробити огірки від попелиці: 4 народні методи, які точно допоможуть

Причини жовтіння цибулі

Ось кілька ймовірних причин, чому цибуля жовтіє, і що можна зробити.

  • Жовтіння цибулі може бути наслідком недостатнього живлення. І у такому разі їй не вистачає азоту та інших корисних речовин. Періодично вносьте добрива, які містять необхідні мікроелементи для здорового росту цибулі. Йдеться про фосфор, калій та залізо.

  • Неправильний полив є однією з причин такого явища. Цибуля може жовтіти від того, що їй бракує води. Переконайтеся, що ви поливаєте її регулярно, особливо під час сухого періоду. Водночас зайве зволоження також шкодить рослині. Зверніть увагу на те, чи ґрунт добре дренується, щоб вода не застоювалась.


Поливаємо цибулю / Фото "Земляк"

  • Рослина не буде нормально розвиватись, якщо є проблеми з ґрунтом. Тому треба провести ущільнення землі: для цього розпушуйте ґрунт після кожного дощу. Між рядами вносьте мульчу – тирсу або солому.

  • Хвороби або шкідники можуть бути ще одною причиною такої проблеми. Перевірте, чи нема ній певних плям або гнилі. Для профілактики можна розсипати по грядці порошок з червоного перцю або гірчичний порошок.

  • Надто глибока посадка цибулі або її пошкодження під час цього спричиняють жовтіння. Подивіться, чи цибуля посаджена на правильній глибині.