Тарас Григорович Шевченко зробив настільки великий внесок у розвиток української літератури, що з того часу ім'я набуло особливої популярності. Що означає це ім'я, звідки походить, коли Дні ангела та хто з відомих людей так називається – розповість 24 Канал.

До теми Не забудьте привітати їх з Днем ангела: коли іменини та що означає ім'я Марія

Значення та походження імені

Тарас – чоловіче ім’я, яке має давньогрецьке походження. Перекладається як "хвилюватися", "тривожитися", "порушувати".

Інша версія свідчить, що воно походить від імені Тарасіос, що означає "бунтівник", "бунтівний". Також деякі вважають, що воно співзвучне з грецьким словом зі значенням "бунт".

Відомі люди з цим ім'ям

Тарас Тополя є солістом відомого українського рок-гурту "Антитіла". Був молодіжним послом UNICEF в Україні. Є речником Молодіжної Ради при Президентові України. У 2014 році заснував благодійний фонд "Вільні – ЮА". З початком повномасштабного вторгнення вступив до Збройних Сил України. Спільно з британським співаком Едом Шираном, Тарас записав пісню "2step".

Тарас Тополя
Тарас Тополя / Фото з інстаграму

Тарас Цимбалюк – актор театру та кіно. Працював у Молодому театрі та академічному театрі юного глядача у Києві. У 2012 році зіграв головну роль у кінострічці "Чорний ворон", завдяки якому став широко відомим. Тарас також зіграв головну роль в телесеріалі "Спіймати Кайдаша". У 2020 році взяв участь у шоу "Танці з зірками".

Тарас Цимбалюк
Тарас Цимбалюк / Фото з інстаграму

Тарас Чубай – лідер гурту "Плач Єремії", де є автором музики й текстів. У 2017 році став Народним артистом України. Легендарним хітом Чубая стала пісня "Вона". Протягом своєї творчості створив кілька десятків пісень та 11 музичних альбомів.

Тарас Чубай
Тарас Чубай / Фото з інстаграму

Тарас Стадницький – комік, гуморист, шоумен. Грає у команді "V.I.P. Тернопіль". Чимало разів брав участь у КВК. Став фіналістом Вищої Української ліги КВК 2007 року. Має головну роль в телесеріалі "Танька і Володька".

Тарас Стадницький
Тарас Стадницький / Фото з інстаграму

Коли Дні ангела

Тарас святкує свої іменини шість разів на рік за церковним православним календарем:

  • 10 березня;
  • 22 березня;
  • 26 травня, 25 жовтня;
  • 20 червня;
  • 15 серпня.