Є кілька кущів, які є поганими сусідами для чорної смородини. Тож, якщо ви хочете багатий врожай, не варто садити поряд, повідомляє 24 Канал.

До теми Як доглядати за розсадою у відкритому ґрунті: секрети господинь, які точно допоможуть

Перш за все, пам'ятайте, що не можна садити поруч чорну і червону смородину. Адже вони уражаються однаковими захворюваннями, тому близьке сусідство цих культур небажане.

Якщо ж іншої можливості немає, то потрібні хоча б профілактичні обприскування і захист від комах.

Що ще не можна садити біля чорної смородини

Основні правила забороняють:

  • садити разом рослин того ж сімейства;
  • вирощувати смородину на місці тих рослин, що мають спільних шкідників;
  • використовувати ділянку, де росли вимогливі до тих же мікроелементів культури.

Біля яких рослин не варто садити смородину:

  • Малини (це невдале сусідство, адже малина пускає відводки, заважаючи зростанню смородини. Крім цього, рослини хворіють схожими захворюваннями).
  • Вишня (це теж невдале сусідство, адже вишня буде затінювати смородину, а її коренева поросль зменшить кількість поживних речовин в ґрунті).
  • Яблуня (високі яблуні можуть затінювати сусідні культури, зменшуючи їх врожайність).

Додамо, що для чорної смородини дуже важливе інтенсивне освітлення. Водночас дерева і високі чагарники будуть її пригнічувати. Наприклад, коренева система сливи поширюється горизонтально, погіршуючи умови для зростання чорної смородини.

Варто знати, що чорну смородину можна повернути на те ж ділянку, де вона росла 6 років тому. Адже чергування культур знижує ризики інфікування рослин та сприяє кращій врожайності.

З чим поруч найкраще садити чорну смородину:

  • Полуницю – коренева система полуниці ніяк не зашкодить смородині. Загальних шкідників небагато, тому таке сусідство можна назвати вдалим. Але при посадці необхідно враховувати, що полуниця – сонцелюбива рослина, а смородина може дати тінь.
  • Овочі та зелень – це хороше сусідство, за винятком високих сортів томатів і огірків. Смородину можна використовувати для захисту овочів від шкідників.