У Страсну п'ятницю Ісус Христос пережив жахливі страждання, муки та знущання. Тому для усіх християн – це найскорботніший день у році. У цей день люди йдуть до плащаниці віддати шану Ісусу. Які заборони діють у цей день, дізнавайтесь у матеріалі 24 Каналу.

Це цікаво День Тайної вечері та обмивання ніг учням Ісуса: історія і міфи Чистого четверга

Історія Страсної п'ятниці

Ісуса Христа розіп'яли в п'ятницю. У ті часи це вважалось ганебною стратою, тому що так страчували бунтівників, розбійників, убивць і злочинних рабів. Розп'ятий відчував не тільки жахливі болі у всіх частинах тіла, а ще й велику спрагу.


Головні заборони Страсної п'ятниці / Фото Pexels

Коли Ісуса Христа розпинали, Він молився за Своїх мучителів зі словами: "Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять". Під час розп'яття Сина Божого біля нього перебували Діва Марія, апостол Іван, Марія Магдалина і ще кілька жінок, які вшановували його.

Коли Спаситель побачив Матір Свою й Івана, він сказав їй: "Жінко, ось син Твій". Потім до Івана: "Ось мати твоя". Під цих жахіть і знущань з Сина Божого на Голгофі відбулось знамення. З того моменту, як Ісуса розіп'яли, сонце сховалося за хмари й настала темрява на всій землі.

Які головні заборони дня

  • Страсна П'ятниця перед Воскресінням – важкий для всіх вірян день, у якому згадують про нестерпні страждання Сина Божого. Тож забороняється відвідувати розважальні заклади й загалом веселитися: співати, танцювати, голосно говорити.
  • У Страсну п'ятницю не рекомендується працювати. Краще присвятити цей день Богу, багато молитися і роздумувати про страждання Спасителя.
  • Забороняється займатися хатніми справами, а також шити, в'язати, вишивати. Прибирання треба зробити в Чистий четвер.
  • Великим гріхом вважається рубання дров і будь-які дії сокирою.
  • У давнину наші предки в селах займалися 2 видами робіт. Зокрема, випіканням паски та садінням капусти. Це не вважалося гріхом. Інші види роботи не можна робити, тому що вважалося, що врожаю не буде.
  • Під час Страсної п'ятниці треба дотримуватися суворого посту. Заборонено їсти, поки не винесли Плащаницю, після чого можна тільки хліб і воду.
  • Не можна пити спиртні напої. Подейкували, що хто вип'є алкоголь у Страсну п'ятницю, буде пити все життя.
  • Не дозволяється також підстригання волосся, манікюр і косметичні процедури.