"Хід королеви" став найпопулярнішим серіалом на Netflix і вже чотири тижні поспіль б'є рекорди по переглядах на стрімінговій платформі. У фіналі головна героїня стрічки грає реальну партію, яка відбулася між українським гросмейстером Василем Іванчуком та американським шахістом Патріком Вальфором у 1993 році. Під час розмови з журналістами "Радіо Свобода" Василь розповів про враження від серіалу, а також зізнався, що йому надходила пропозиція зіграти у ньому одну з головних ролей.

Читайте також Уже не "Ретчед": Netflix назвав найпопулярніший серіал 2020 року

Василя Іванчука називають генієм шахів. Його вважають найсильнішим шахістом світу. Гросмейстеру вже тривалий час вдається втримуватися у топ-рейтингах шахістів високого рівня. Він залишається професійним шахістом, а у Львові працює його шахова школа.

Василь Іванчук про серіал "Хід королеви"

Шахіст поділився, що серіал йому сподобався. Творці стрічки намагалися показати внутрішній світ шахіста, особливо в останніх серіях. Іванчук зазначив, що їм це вдалося. Це гарно видно на прикладі головної героїні Бет Гармон.

Вона хоче зосередитися на шахах, робити свою роботу, на інтуїтивному рівні має свій унікальний світ, який несхожий на світ інших людей і повинна захищати цей світ від непотрібного впливу. Це мені дуже сподобалося,
– розповів Василь.

Український шахіст про пропозицію зіграти у серіалі Netflix

Іванчук зізнався, що отримував пропозицію зіграти роль Боргова. Йому написали на електронну пошту, проте шахіст не одразу відповів. Він поділився, що не знав, що це за телекомпанія, чи це правда, чи афера, чи жарт. Пізніше з'ясував, що це серйозна компанія і готується вихід серіалу. Тоді написав, запитуючи, що пропонують, щоб дізнатися обсяг роботи.

Тиждень між листування минув і мені повідомили, перепросивши, що знайшли іншого актора на цю роль. Добре, нема питань. Забігаючи наперед, скажу, саме роль Боргова була би мені комфортною. Якщо вже вибирати персонажа, якого б я зіграв, то скоріше це був би сторож, який навчив маленьку дівчинку грати у шахи. Ця роль мені б більше підходила,
– поділився Василь Іванчук.

Що відомо про серіал "Хід королеви"

Сюжет стрічки побудований на розповіді про видатну шахістку Бет Гармон. Життя дівчинки кардинально змінилося після моторошної автокатастрофи, у якій загинула її мама. Тоді дівчинка потрапила у сиротинець в Кентуккі, де довелося шукати друзів та пристосовуватися до суворих правил.

Цікаво "Хід королеви": 5 вагомих причин подивитись серіал про шахи

Маленька дівчинка випадково натрапила на прибиральника, який грав у шахи. Пізніше Бет вмовила чоловіка навчити її цієї гри. Згодом вона змогла обіграти не лише свого вчителя, а й студентів з місцевого коледжу. З роками вправність і знання Гормон лише вдосконалювалися. Їй до снаги обігравати в партії найвідоміших шахістів, якими захоплюється вся Америка. Проте лише один суперник відділяє її від звання "Найкращий гравець світу".

У серіалі "Хід королеви" показано не лише шлях Бет Гармон до успіху, але й її падіння. Вона здобула всесвітню славу, проте стала залежною від транквілізаторів. Також дівчина переживає романтичні пригоди та втрату близьких людей.

"Хід королеви": дивіться трейлер до серіалу