Свято означає появу людям Всевишнього у 3 ролях як святої Трійці: у вигляді Бога-Отця, Бога-Сина та Бога-Святого Духа. Ця подія дуже важлива у християнській традиції. 24 Канал підкаже , коли Трійцю чи Зелені свята відзначають у 2023 році

Дивіться також Календар свят на червень 2023: скільки днів відпочиватимуть українці

Коли Зелені свята 2023

Дата Трійці чи Зелених свят щороку змінюється щороку, оскільки залежить від Воскресіння Господнього. Цього року віруючі святкували Великдень 16 квітня. День Послання Святого Духа традиційно відзначають за 50 днів. Тобто православні християни святкуватимуть Трійцю 4 червня , а католики – 28 травня .

Трійця
Трійця / Фото Захід Еспресо

Как написано в Евангелии, праздник происходит от учеников Иисуса Христа. На 50-й день после Воскресения они собрались в Иерусалиме, как заповедал им при жизни Христос. В этом месте на апостолов сошел Святой Дух. После этого ученики получили дар исцеления и пророчества, а также получили знания разных языков. Благодаря этому ученики смогли проповедовать Слово Божие во всем мире.

Традиции зеленых праздников

В этот день верующие посещают службы в церквях и читают молебны. В храмах принято зажигать свечи и молиться за здоровье родных и близких.

Стародавні українські звичаї передбачають на Трійцю прикрашати будинки та храми зеленню. Різні квіти, зелень та гілки дерев ставлять на підлогу та біля ікон. Деякі християни освячують у церкві гілки рослин та приносять додому. Вони вірять, що освячені гілки будинку захищають мешканців від бід та хвороб.

На зелені свята віруючі часто запрошують своїх рідних та друзів у гості, для яких накривають столи. На П'ятидесятницю не прийнято постити, тож можна готувати будь-які страви для своїх гостей.