Посів розсади перцю варто розпочинати у березні. Зазвичай рослині потрібно 65 – 75 днів для того, щоб вирости для висадки у відкритий ґрунт, пише 24 Канал.

До теми Щоб був гарний врожай: коли і як правильно сіяти розсаду помідорів

У які дні потрібно сіяти перець для розсади

У місячному календарі є найбільш сприятливі дні для посіву, і дні коли не варто займатися цією справою. Розсаду перцю найкраще сіяти: 1 – 3, 12, 13, 22 – 26 березня.

Крім того, не сприятливі дні для посіву рослин це: 4, 5 та 7 березня, період з 18 до 23 березня та 31 березня.


Коли потрібно сіяти перець на розсаду / Фото Canva

Корисні поради, як посіяти розсаду перцю, щоб мати гарний врожай

  • Насамперед потрібно підготувати ґрунт. Він повинен бути родючим, легким та пухким. Щоб покращити його якість, необхідно додати компост або органічні добрива. Також можна купити готову ґрунтосуміш в магазині.
  • Насіння для посіву обирайте в якісних виробників. Якщо ви маєте власне насіння, тоді його потрібно обов'язково знезаразити. Існують різні способи, як це зробити. Наприклад, можна насіння замочити у розчині перекису водню або марганцівки та води.


Поради, як правильно сіяти розсаду перцю / Фото Canva

  • Найкраще садити насіння у стакани з біорозкладного матеріалу або горщики. Посуд потрібно знезаразити.
  • У горщик чи стакан покладіть приблизно 2 – 3 насінини в одну ямку на глибину 1 – 2 сантиметри.
  • Після цього помістіть розсаду в тепле місце. Температура повітря має бути 25 – 29 градусів за Цельсієм. Тільки тоді перець зможе швидко прорости.
  • Забезпечте достатню вологість. Поливайте розсаду перцю регулярно, але не заливайте, щоб уникнути гнилі.
  • Переносити розсаду у відкритий ґрунт можна тоді, коли рослина досягла висоти 10 – 15 сантиметрів і має два або три листки на стеблі. Крім того, для цього мають бути сприятливі погодні умови. Зазвичай розсаду перцю садять всередині або вкінці травня.