Хто така Ромі Шнайдер

Насправді культову актрису звати Розмарі Магдалена Альбах-Ретті. Однак таке ім'я не входило в рамки акторської кар'єри, адже не всі могли б запам'ятати його. Тому австрійська красуня обрала більш милозвучне прізвище мами та скорочене власне ім'я. Так світ познайомився з Ромі Шнайдер, пише 24 канал.

Дивіться також Хто така Ромі Шнайдер та чому Google присвятив їй новий дудл

Те, що дівчина стане актрисою, було відомо задовго до її перших ролей. Ромі Шнайдер зростала у сім'ї двох кінозірок – Магди Шнайдер і Вольфа Альбаха-Ретті. І хоч батьки розлучились, ефектна австрійка захоплювалась їхнім талантом і мріяла колись теж підкорювати шоу-бізнес, виблискувати у світлі софітів та перевтілюватись у нових героїнь.

І це Ромі Шнайдер вдалось: вона зіграла у понад 50 фільмах, які принесли їй неймовірну світову славу та престижні нагороди.

7 найкращих фільмів Ромі Шнайдер

Насправді кожен фільм із красунею мав свою особливість, яка приваблювала глядачів. Сильні жінки чи мрійливі і тендітні персонажі: здавалось, Ромі Шнайдер може зіграти будь-яку роль. У день народження актриси журналісти LifeStyle 24 підібрали 6 стрічок культової актриси, які, на нашу думку, варто переглянути кожному.

  1. "Сіссі" (1955)

Всього 2 роки роботи в кіно і Ромі Шнайдер отримала головну роль. І дівчині довірили одразу перевтілення в норовливу і бунтівну імператрицю Австрію Єлизавету Баварську.


Ромі Шнайдер у ролі Сіссі / Фото Pinterest

За сюжетом, молода принцеса Сіссі знайомиться з імператором Францом Йосифом І. Їхні романтичні стосунки приводять до розкішного весілля та пригод дівчини в аристократичному середовищі Австрії.

Після шаленого успіху першої частини фільму проєкт продовжили на ще дві стрічки. У всіх головну роль зіграла Ромі Шнайдер.

Дивіться трейлер до фільму "Сіссі": відео

  1. "На яскравому сонці" (1960)

Ця стрічка є особливою у кар'єрі Ромі Шнайдер, адже в час її виходу на великий екран всі кіномани спостерігали за її романом з красенем Аленом Делоном. Пара познайомилась у 1958 році на зйомках фільму "Христина". Тоді Ромі дали змогу вибрати партнера і вона зупинилась на Ален Делоні.

Цікаво, що спершу спілкування не складалось, однак згодом неприязнь переросла у шалене кохання. Тому у фільмі "На яскравому сонці" пристрасть була справжньою.

Дивіться трейлер до фільму "На яскравому сонці": відео

Ален Делон без вагань освідчився Ромі Шнайдер. Тоді актриса перебувала на піку своєї популярності та гастролювала з презентаціями фільмів. А от її обранець часу не гаяв і часто крутив романи з іншими актрисами. Це і дало тріщину у їхні стосунки.


Ромі Шнайдер і Ален Делон / Фото Gazette Du Bon Ton

Цікаво Андре Тан назвав 5 фільмів, які повинен подивитись кожен

  1. "Кардинал" (1963)

У 1963 році стосунки Ромі Шнайдер і Алена Делона завершились: чоловік скасував заручини. А от актриса почала ще натхненніше працювати. В тому ж році вона презентувала стрічку "Кардинал", зігравши в ній роль Анни-Марії. Персонаж не була головною, а у центрі подій постав священник Стівен Фермойл. Перед Другою світовою війною він стає кардиналом та живе у тісному зв'язку з людьми, які забули про Бога.

Дивіться тизер до фільму "Кардинал": відео

  1. "Басейн" (1968)

Здавалось би, особисте життя Ромі Шнайдер, як і її кар'єра, тільки йшли вгору. Актриса вийшла заміж за режисера Гаррі Меєна та стала мамою. І вже після пологів повернулась до роботи.

Її новим фільмом став детектив "Басейн", де актриса зіграла головну роль з колишнім нареченим Аленом Делоном. І саме він запропонував Шнайдер цю роботу. На відміну від Ромі, всі статті в газетах рясніли інформацією про скандальне розлучення Алена Делона, а після старту зйомок всі журналісти забули про розрив пари та почали друкувати спільні фото, подаючи це як інтрижку давніх коханців.


Ален Делон особисто зустрів Ромі перед зйомками / Фото Pinterest

Відтак пристрасний фільм "Басейн" зруйнував шлюб Ромі Шнайдер та призвів до початку депресії та алкогольної залежності.

Дивіться трейлер до фільму "Басейн": відео

Рекомендуємо Найкращі фільми за версією IMDb: 250 стрічок, які варто переглянути кожному

  1. "Життєві дрібниці" (1970)

Часу на депресію у Ромі Шнайдер не було: вона залишилась з маленьким сином на руках, тому потрібно було заробляти на своє проживання. Тому актриса залюбки погодилась зіграти коханку Елен у фільмі "Життєві дрібниці".

Головний герой фільму – архітектор, який вагається, чи варто вкотре одружуватись. І хоч Елен його кохає, він продовжує спілкування з попередньою дружиною. Такий сюжет нагадував історію самої Ромі Шнайдер і її заручин, тому глядачі з цікавістю спостерігали за розвитком подій у стрічці та припускали, що чоловік, як і Делон, не наважиться піти до вівтаря.

Дивіться трейлер до фільму "Життєві дрібниці": відео

  1. "Привид кохання" (1981)

Однією з останніх робіт Ромі Шнайдер була стрічка "Привид кохання". Після трагічної смерті сина та похоронів, які допоміг організувати Ален Делон, актриса почала все більше вживати алкоголь. І навіть виховання другої дитини – доньки Сари – не втамовувало депресії.

На фоні проблем з емоційним здоров'ям Ромі Шнайдер таки знялась у кількох фільмах. Серед них – "Привид кохання". Тут актриса перевтілилась у графиню Анну.


Кадр з фільму "Привид кохання"/ Фото IMDb

Померла Ромі Шнайдер в 1982 році в Парижі. Вона пережила свого сина Давида всього на рік. Похоронами знаменитої красуні займався Ален Делон, який приніс на її могилу червоні троянди, такі ж, як при зустрічі в аеропорту. Саме актор наполіг на тому, щоб прах сина Ромі перепоховали поряд з його зірковою мамою.

Після смерті актриси чимало вулиць перейменували на її честь. Існує і кінопремія імені Ромі Шнайдер. В актриси залишилась донька Сара, яка вражає схожістю зі своєю мамою та, як і її знаменита родичка, стала акторкою.


Донька Ромі Шнайдер Сара / Фото Novy Chas