Реакція Шона Монсона на події у Луцьку

Як повідомляє Variety, автор документального фільму "Земляни" Шон Монсон засудив дії терориста Максима Кривоша. Представник Голлівуду наголосив, що його проєкт уже 15 років надихає людей до милосердя та шанобливого ставлення до інших істот. І хоч стрічка і містить сцени жорстокості, вони аж ніяк не стимулюють до терору, а навпаки – закликають до людяності.

Важливо Фільм "Земляни" і луцький терорист: чому вимоги Кривоша суперечать ідеї стрічки

Ми не спонукаємо людей до терору, демонструючи жорстокість,
наголосив Шон Монсон.

Фільм "Земляни" складається з документальних кадрів, знятих в зоомагазинах, притулках для тварин, птахофермах, місцях продажу та збору хутра і шкіри, розважальних закладах, наукових лабораторіях. Автори стрічки показують, наскільки жорстокими люди бувають до інших істот.

Дивіться трейлер до фільму "Земляни": відео 18+

"У "Землянах" не схвалюють і не виправдовують проявів терору, адже наш меседж – це співчуття до всіх живих істот. Сенс цього фільму – це глобальна бійня мільярдів беззахисних тварин, яка не тільки шкідлива для людського здоров'я, але і є першопричиною кліматичних змін. І все ж, ми не використовуємо терору, щоб звернути увагу людей на терор. Ми щиро співчуваємо всім, хто пережив це випробування і їхнім сім'ям, вдячні представникам влади, які не допустили втрати життів. Сподіваюся, ми зможемо рухатися далі без насильства щодо інших", – зазначив Шон Монсон.

Свою заяву голлівудський режисер опублікував після того, як впливові американські ЗМІ розповсюдили інформацію про збройний напад у Луцьку. Наразі автор озвучки фільму "Земляни" Хоакін Фенікс утримується від коментарів.

Що відомо про захоплення автобуса в Луцьку

  • Вранці рейсовий автобус з 13 людьми захопив озброєний чоловік. Сталось це у Луцьку 21 липня. Максим Кривош, який називав себе Максим Плохой, був озброєний пістолетом та гранатами. Окрім цього, чоловік заявив, що заклав вибухівку у людному місці і детонує пристрій в разі штурму.
  • Майже 12 годин терорист тримав у полоні людей, серед яких була вагітна жінка та неповнолітня дитина. Максим Кривош тільки після тривалих перемовин дозволив передати заручникам воду.
  • Однією з вимог терориста було залучення преси на місце інциденту. У мережі він також оприлюднив свої вимоги, згідно з якими політичні та громадські діячі повинні були себе визнати "терористами в законі". Водночас Володимир Зеленський мав закликати всіх дивитись фільм "Земляни".
  • Президент України виконав вимогу терориста, після чого заручників відпустили, а сам Максим Кривош здався правоохоронцям. Згодом відео Володимира Зеленського зникло, а на його місці з'явився допис з подякою всім за порятунок 13 життів.
  • Арсен Аваков заявив, що деяких спільників терориста вже заарештували. Максиму Кривошу висунули звинувачення, які можуть загрожувати йому довічним ув'язненням.