Цікаво, що харківський бабак Тимко, який мешкає на дослідницькій біостанції Каразінського університету у селі Гайдари, уже прокинувся. Традиційно у гризуна запитали, коли українцям варто чекати на потепління, пише 24 Канал.

Актуально Свята і пам'ятні дати, які відзначатимуть в лютому 2024: чи будуть додаткові вихідні

Яку погоду спрогнозував бабак Тимко

Так, бабак-метеоролог Тимко прогнозує, що цього року зима протримається ще шість тижнів, тому на теплу погоду найближчим часом чекати не варто. Річ у тім, що сьогодні гризун побачив свою тінь.

Також Тимко обрав символи, які допоможуть Україні перемогти у війні з Росією. Зокрема, це наш душ та терпіння, адже тварина одразу побігла до іграшки Ждуна. Цікаво, що до 20-річчя Дня бабака гризуну подарували торт.

Тимко виріс у нашій родині – як член сім'ї. Він дуже добрий, раніше приходив спати до нас у ліжко. Любить пити молоко та їсти печиво,
– сказала доглядачка бабака Надія Токарська у коментарі кореспондентці 24 Каналу Анні Черненко.

Бабак Тимко спрогнозував погоду на весну: дивіться відео 24 Каналу

Зазначимо, що бабак Тимко також постраждав під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Тварина родом з села Нестерівка, Харківської області, яке перебувало в окупації сім місяців. Українським захисникам вдалося звільнити населений пункт у вересні 2022 року. Окрім Тимка, окупацію пережили ще 38 бабаків. За гризунами наглядали двоє працівників біостанції Харківського університету імені Каразіна – Володимир та Галина.