Новий допис невідомий художник Бенксі опублікував у своєму Instagram. Він запевнив, що картина і справді була порізана і що аукціонний будинок ні про що не здогадувався.

Читайте також: Скандал з арт-витівкою Бенксі: у мережі запустили флешмоб з порізаними шредером картинами

"Дехто думає, що вона насправді не була порізана. Була. Дехто думає, що аукціонний будинок був зі мною заодно. Не був", – прокоментував скандальний випадок в світі культури Бенксі.

На своєму офіційному сайті художник також опублікував повну версію відеоролика, в якому можна побачити, як Бенксі вставляє шредер у рамку картини і проводить попередні репетиції перед аукціоном. Картина повинна була повністю знищитись, однак все пішло не за планом, і коли він або ж хтось з його спільників, що сидів у залі натиснув кнопку пристрою в картині, малюнок порізало лише наполовину.

Дивіться відеоролик, як готувався Бенксі до знищення картини:

Нагадаємо, що 5 жовтня відбувся знаменитий аукціон Sotheby's, на якому відбувся продаж знаменитої картини вуличного художника Бенксі "Дівчинка з повітряною кулею". Коли ж ведучий аукціону стукнув молотком і оголосив про продаж лоту – картина почала самознищуватись на шредері. Пізніше вуличний художник Бенксі показав, як і навіщо встановив пристрій у картину. Згодом в мережі почали з'являтись цілі теорії змов щодо знищення картини, однак така витівка художника істотно вплинула на ажіотаж та ціну навколо твору мистецтва.

Однак невідомий власник картини з Європи, який придбав її перед напівзнищенням за 1,4 мільйона доларів, залишив шедевр "моментального мистецтва" собі. Легендарна картина тепер має назву не "Дівчинка з повітряною кулею", а "Любов у сміттєвому кошику".

Хто такий Бенксі?Відомий вуличний художник, чиє справжнє ім'я не знає ніхто. Ймовірно, його звати Роберт або Робін Бенкс, і народився він в англійському місті Бристолі. 44-річний чоловік є відомим андерграундним художником графіті, політичним активістом і режисером.

Бенксі організував безліч виставок по всьому світі, а його скандальні графіті, які торкаються найрізноманітніших політичних і соціальних тем, стають об'єктами світового обговорення.