Її 5 жовтня продали на аукціоні Sotheby's за 1 мільйон фунтів. Але тільки-но ведучий аукціону стукнув молотком і оголосив про продаж – картина почала сама себе шматувати на тоненькі смужечки.

Читайте також: Скандальний Бенксі: для чого борцеві зі споживацтвом стільки грошей

Виявилось, що у картину, яку художник написав ще 12 років тому, було вмонтовано шредер.

Кілька років тому я таємно вмонтував шредер в картину. На випадок, якщо її коли-небудь виставлять на аукціон,
– написав у титрах Бенксі.

Відео не дає відповідь на запитання, як механізм увімкнувся саме після оголошення про продаж картини. Найпростіше – припустити, що сам Бенксі був присутнім у залі та дистанційно запустив шредер.

Чи були задіяними у цій "афері" спіробітники аукціону – теж невідомо. Проте коментар голови відділення сучасного мистецтва аукціону Алекс Бранчік підводить до думки, що навряд.

"Схоже, нас щойно відбенксіли", – сказав він.

Зазначимо, що картина "Дівчинка з кулькою" – одна з найвідоміших робіт Бенксі. Її було написано у 2006 році аерозольними та акриловими фарбами у єдиному екземплярі. Спершу картину оцінювали в 250-400 тисяч доларів, але протягом аукціону її вартість сягнула позначки у 860 тисяч фунтів (з різними додатковими виплатами – 1 мільйон фунтів).

Хто такий Бенксі?Відомий вуличний художник, чиє справжнє ім'я не знає ніхто. Ймовірно, його звати Роберт або Робін Бенкс, і народився він в англійському місті Бристолі. 44-річний чоловік є відомим андерграундним художником графіті, політичним активістом і режисером.

Бенксі організував безліч виставок по всьому світі, а його скандальні графіті, які торкаються найрізноманітніших політичних і соціальних тем, стають об'єктами світового обговорення.