Суттєвим фактором, який треба враховувати, є вибір місця для посадки. Тому що від цього залежить, наскільки кущі будуть пишними. Є декілька простих порад, які допоможуть вам у цій справі.

Треба знати Чи можна тримати вдома фіалки: є один нюанс

Де і як найкраще посадити лаванду: корисні поради

Зверніть увагу, що лаванду варто посадити до початку жовтня. Важливо, аби вона встигла вкоренитися на новій ділянці до початку морозів.

Цю рослину можна вирощувати у відкритому ґрунті у регіонах з різним кліматом. Тому що вона є стійкою до холодних зим. Ділянка для лаванди має бути високою, аби ґрунтові води не перевищувало рівня 2 метрів.

  • Знайдіть таку місцину для рослини, аби вона добре освітлювалась. Там не повинні бути вітри й протяги. Також треба пам'ятати, що лаванда не любить багато води, тому на рівнинах її садити не дуже добре.

Посадка лаванди
Посадка лаванди / Фото Pinterest

Вирийте таку яму, щоб вона була вглиб на 25-30 сантиметрів. Заздалегідь приготуйте субстрат на основі 1 частини землі, 2 частин піску й компосту. Таким засобом наповнюємо лунку до половини. Перед саджанням рослини, яму слід добре полити та почекати кілька годин.

  • В осінню пору лаванду дуже часто садять разом із земляною грудкою. У такий спосіб коріння не буде пошкоджуватись. Також є більша ймовірність, що лаванда приживеться. Для більшого ефекту фахівці радять обробити корені рослини укорінювачем.

Рослину із земляним шаром на корінні вносимо у викопану лунку. Ґрунт варто розпушити й утрамбувати. Тоді поливаємо саджанець теплою водою у пропорції 1 відро на кущ. Землю біля лаванди можна мульчувати.