Валентин Гафт помер на 86-му році життя. Причиною смерті став інсульт, після якого актор тривалий час відновлюватися і таки не зміг повернутися до нормального життя. Артист став одним із найбільш цитованих знаменитостей, які негативно висловлювалися щодо війни на Донбасі та окупації Криму.

До теми Помер Валентин Гафт – радянський і російський актор

Я – путініст: позиція Гафта щодо війни на Донбасі

Валентин Гафт неодноразово наголошував, що підтримує політику президента Російської Федерації Володимира Путіна. Також актор звинувачував українську владу у вбивствах своїх громадян на Донбасі. Артист вважав, що Крим дістався Україні незаконно і насправді є російським.

Ті війська або ці – байдуже: відбувається винищення невинних людей. Жоден конфлікт цього не вартий. Це кривава рана на руках людства. Це неподобство. Через що? Кому потрібна Україна? Крим був відданий вам несправедливо, це російська територія, за неї казна-скільки боролися, пролили кров,
– заявляв актор в інтерв'ю для видання "Гордон".

Також Гафт наголошував, що на Донбасі немає російських військових. Він довіряв російскому президенту, а також телеканалам Росії.

"Якими б не були відносини між Росією та Україною, не можна було доводити до загибелі людей, до знищення сіл. Це дикість. На жаль, людина не завжди буває людиною, а навпаки – дикуном і виродком. Якою б не була радянська влада, у нас була справжня дружба народів, нам в голову не могло прийти, що українці і росіяни воюватимуть один з одним", – говорив Валентин Гафт.

Що Валентин Гафт говорив про Україну

Висловлення Гафта щодо нашої держави були позитивними. Він зазначав, що Україна завжди була для нього особливою і він в захваті від тутешніх людей, звичаїв, традицій: "Я завжди їздив в Україну. Для мене – це хутора, мазанки, свята, український борщ, пісні, красиві жінки, чудові люди, приголомшливі мова та звичаї. Хто б тоді повірив, що брат піде вбивати брата, з яким стільки пов'язано".