Інформацію про смерть актора поширила його дружина Ольга Остроумова. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна". Жінка заявила, що Валентин помер вдома.

Читайте також Помер радянський актор Микола Іванов

"Валентин Йосипович помер, це так", – сказала Ольга.

Дружина актора також назвала причину його смерті. Остроумова поділилася, що декілька років тому Гафт пережив інсульт. За її словами, саме через нього Валентин пішов з життя. Тривале відновлення не допомогло чоловікові повернутися до нормального життя.

Нагадаємо, 6 серпня 2019 року Валентина Гафта госпіталізували в лікарню. Тоді медики поставили діагноз – інсульт. Пізніше артиста перевели у реабілітаційний центр. лікарі повідомляли, що він поступово відновлюється, чує та розуміє мову.

"Інсульт у нього був рік тому, навіть більше. Це наслідки інсульту, наслідки і все інше", – розповіла Ольга Остроумова телеграм-каналу Mash.

Також ЗМІ повідомляють, що Гафта поховають у Москві на Троєкурівському цвинтарі. Похорон відбудеться 15 грудня на Алеї акторів.

Що відомо про Валентина Гафта?

Валентин Йосипович Гафт – радянський і російський актор театру та кіно, Народний артист РФ, письменник, автор епіграм. Він народився у родині євреїв, вихіднів з Чернігівської області м. Прилуки.

У школі Гафт часто брав участь у виставах, проте нікому не зізнався, що хоче стати артистом. Потайки він подав документи до Школи-студії МХАТ, яку закінчив у 1957 році. Його дебют, як актора, відбувся на сцені Театру ім. "Моссовета". Також він грав у кількох інших театрах, де показував свій професіоналізм.

Дебют Валентина Йосиповича у кіно відбувся у 1956 році. Тоді він зіграв роль у фільмі "Вбивство на вулиці Данте". З 1969 року Гафт був актором театру "Современник". Також він прославився своїми епіграмами.

Особисте життя

Валентин Гафт тричі йшов під вінець. Його першою дружиною була манекенниця Олена Ізоргіна. Потім він одружився з балериною Інною Єлісеєвою, у шлюбі з якою народилася донька Ольга. Валентин та Інна розлучилися на початку 1980-х років, а Ольга покінчила життя самогубством у 2002 році. Третьою обраницею артиста стала актриса Ольга Остроумова, з якою він прожив до смерті. Саме під її впливом Гафт охрестився у православ'я.

Суспільна позиція

На російському телеканалі НТВ у 2015 році вийшов пропагандистський документальний фільм "Чорний список Порошенка". Валентин Гафт у цій стрічці заявив: "Я – путініст". Пізніше, в інтерв'ю актора для видання "Гордон" журналістка Наталія Двалі запитала його щодо цього, на що Гафт відповів: "Завжди говорю те, що думаю… Кому потрібна Україна? Крим віддано вам несправедливо, це російська територія, за неї ті до біса скільки боролися, пролили кров".

Валентин Гафт належить до діячів культури, дії яких загрожують національній безпеці України. Він є фігурантом бази центру "Миротворець", як особа, що становить загрозу національній безпеці України та міжнародному правопорядку.

Найвідоміші фільми

  • "Здорові були, я ваша тітка";
  • "Гараж";
  • "Майстер і Маргарита" Юрія Кари";
  • "Чародії";
  • "Четвертий".