Редактори польського Vogue пояснили, що вирішили присвятити новий номер саме боротьбі жінок за репродуктивні права і зокрема – праву на аборт.

Цікаво Instagram тижня: гарячі фото моделі Наталії Гаріботто, яка отримала лайк від Папи Римського

"У грудні 1892-го з'явився новий журнал. Vogue вів хроніку світських подій і розповідав про модні тенденції мешканкам Нью-Йорка. За останні 127 років багато що змінилося, але ми як і раніше орієнтуємося здебільшого на жіночу аудиторію. Все, що стосується польських жінок, нас турбує – так було з моменту виходу першого номера Vogue Poland і так буде завжди.

Ось чому ми попросили супермодель і, може бути, навіть в першу чергу активістку Аню Рубік зробити обкладинку для нас. Вона сфотографувалася із символами, які дуже дорогі мільйонам наших співвітчизниць. Ми підтримуємо вас", – зазначив головний редактор журналу Vogue Polska Філіп Ніденталь.

Головною героїнею та зіркою обкладинки стала модель і активістка Аня Рубік. Жінка на знімку була повністю оголеною, проте впевнено демонструвала свої рельєфні форми. Її тіло огортає великий відрізок червоної тканини, який міцно зав'язує руки.


Модель Аня Рубік на обкладинці глянцю Vogue Polska / Фото Vogue Polska

Ймовірно, колір полотна для фото став не випадковим – саме він став головним у протестах як головний символ серіалу "Оповідь служниці", де у вигаданій тоталітарній державі контролювали репродуктивне здоров'я жінок. На обличчі Ані Рубік також можна побачити логотип у формі блискавки – його також можна було побачити на транспарантах та плакатах на протестах у Польщі.

"Це найважливіші і особисті обкладинки і портрети в моїй кар'єрі. Створення зображень (з командою або поодинці) – це моя мова, спосіб вираження себе, мій протест, наша сила, біль, гнів і надія. Я вірю, що фотографія здатна привертати увагу, викликати емоції, починати розмову, мобілізувати нас до дії і ініціювати зміни. Право жінки вибирати – це лакмусовий папірець здорового прогресивного суспільства.


Модель Аня Рубік на обкладинці глянцю Vogue Polska / Фото Vogue Polska

Цей відрізок часу вплине на польське суспільство на десятиліття вперед. Держава пригнічує жінок своєю повною забороною на аборти і обмеженням їх репродуктивних прав. Репродуктивні права – це права людини, вони гарантують свободу приймати рішення щодо нашого життя, нашого тіла, нашого здоров'я і нашої долі", – написала у своєму інстаграмі Аня Рубік.

Варто додати, що на її інстаграм-публікацію відреагувала вподобаннням відома американська модель, феміністка та активістка Емілі Ратажковскі.


Модель Аня Рубік на обкладинці глянцю Vogue Polska / Фото Vogue Polska

Що відомо про протести у Польщі через заборону абортів

Вже близько двох місяців в країні тривають масові протести проти рішення Конституційного суду про обмеження абортів навіть у тому випадку, коли існує загроза життю дитини. Попри карантинні обмеження, тисячі людей продовжують виходити на вулиці в більш ніж 150 містах і протестувати проти рішення з гаслами "Моє тіло – моя справа", "Думаю, відчуваю, вирішую", "Свобода, рівність, аборт – на вимогу".

Правоохоронці ж досить жорстоко розганяють протестувальників та застосовують сльозогінний газ. До того ж людей затримують та виписують їм штрафи.