Це вбереже їх від гниття: як поливати орхідеї з настанням холодів

7 листопада 2023, 14:30
Читать новость на русском

Холодна пора року змушує змінювати догляд за кімнатними рослинами. Зокрема, це стосується орхідеї, яка дуже любить тепло. Відповідно, вона потребує особливої уваги перед зимою.

В холодну пору рослини здебільшого перебувають в стані спокою. Тому поливати треба меншою кількістю води, ніж влітку чи навесні. Перезволожувати землю не можна, бо корені почнуть гнити й рослина загине. Є кілька моментів, на які треба звернути увагу при поливі орхідей ближче зими.

Корисно Якою повинна бути обрізка троянд на зиму: кілька простих лайфхаків

Як часто поливати орхідею

Для профілактики іноді треба вносити у воду розчин марганцівки. Це вбереже квітку від появи грибка. Найкраще, коли температура води для поливу має +30-35. В період цвітіння квітки переважно поливають 2 рази на тиждень, а от зимою – всього 1 раз на 2 тижні. Однак, обприскувати рослини в зимову пору необхідно частіше, надто – якщо вони перебувають біля батарей.

Для поливу орхідей найбільше підходить дощова вода, тому що це така, яку отримують квіти в природному середовищі. Утім, не у всіх є можливість її накопичувати та зберігати. У такому випадку дощову воду замінюють на дистильовану, яку частково можна змішати з водопровідною в пропорції 2:1. Деякі садівники радять додавати у воду кілька крапель лимонного соку.

  • Запам'ятайте, що звичайною водою з крана, орхідеї краще не поливати, бо вона містить велику кількість кальцію. І це може завадити рослині зацвісти згодом.

Способи поливу орхідеї в холодну пору

Є найпоширеніші методи поливу орхідей. Перший – рекомендується використовувати для поливу пізньою осінню чи взимку, якщо рослина стоїть біля батареї та отримує багато теплого повітря.

  • Метод полягає у тому, що вазон, в якому розміщена квітка, ставлять в інший та більший. У нього воду наливають так, аби вона перекривала десь 1 сантиметр землі основного горщика. Треба зачекати до пів години й тоді відлити воду, що залишилась.

Існує й інший спосіб – занурення. Його використовують, аби не переохолодити корені рослини. Тоді вазон з рослиною ставлять трохи менше, ніж на половину, в місткість з водою. При такому методі орхідея замочується в горщику з дірками, що дає змогу воді проникати всередину. Субстрат стає зволоженим. Горщик виймають десь за пів години.

  • Корисна порада: якщо ви утримуєте орхідею на підвіконні, то покладіть на нього пінопласт. Цей матеріал буде захищати квітку від холоду, який може потрапляти через шпари біля вікна.

А от рослини, які зростають на вулиці, потребують ще більшого догляду, ближче до зими. Наприклад, кущі малини.