Завжди свято Покрови відзначали в одну і ту ж саму дату – 14 жовтня. Відтепер буде по-іншому. Що зміниться та коли християни будуть святкувати Покрови Пресвятої Богородиці у 2023 році – знає 24 Канал.

Це цікаво Воздвиження Хреста Господнього в Україні: коли святкуватимемо цього року

Коли Покрови у 2023 році: нова дата

Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новий церковний календар із 1 вересня 2023 року. Тобто, більшість сталих свят, які відзначають католики та православні, будуть перенесені на два тижні раніше.

  • Раніше свято Покрови мало незмінну дату – 14 жовтня, але відтепер будемо відзначати цю подію 1 жовтня.

Історія свята бере початок ще з Х століття. За переказами, під час атаки на Константинополь, жителі міста прийшли до церкви та почали молитися до Матері Божої про порятунок від ворогів. У цей момент біля святині з'явилася сама Діва Марія, разом з ангелами, учнями Ісуса Христа й пророками. Вона накрила місто своїм омофором (вбранням), таким чином, врятувавши його.

  • Покрови Пресвятої Богородиці було одним із найбільш важливих свят для козаків у Запорізькій Січі. Вони зводили чимало церков, аби вшанувати Матір Божу. А також козаки шанобливо ставилися до ікон Богородиці.