У цей день віряни вшановують одну важливу подію. Йдеться про віднайдення хреста, на якому був розіп'ятий Ісус Христос, Син Божий. Саме тому свято належить до 12 найбільших у році. А коли припадає Воздвиження Хреста Господнього цьогоріч – підкаже 24 Канал.

Цікаво знати Якою буде дата Трійці у 2024 році за новим церковним календарем

Воздвиження Хреста Господнього: дата у 2023 році

Раніше цю подію відзначали за юліанським календарем 27 вересня. Але з 1 вересня 2023 року Православна церква України та Українська греко-католицька церква перейшли на новоюліанський календар. Згідно з ним, дата переноситься на 13 днів раніше. Тому у цьому році Воздвиження Хреста Господнього відзначатимуть 14 вересня.

  • Хоча вибір переходити на новоюліанський календар, чи ні, залишається за релігійними громадами та монастирями.

Відомо, що в 326 році було прийнято рішення відшукати хрест Ісуса. У результаті розкопок біля гори Голгофа знайшли три хрести. Зрозуміти, на якому з них розіп'яли Ісуса, було складно. Допомогло у цій ситуації диво. Одна з жінок зцілилась після того, як доторкнулась до одного з хрестів.

  • Тоді люди, які були там, хотіли поклонитись в цьому місці. Тому вирішили розмістити хрест на підвищення, аби його було помітно. Власне, звідси походить й назва свята.