Фахівці зазначають, що осіння обрізка винограду – основна. Як і коли правильно проводити її, розповідаємо далі.

Важливо Які дерева не можна обрізати у жовтні: досвідчені садівники не рекомендують

Що треба знати про обрізку винограду восени

Зазвичай до обрізки винограду приступають після перших заморозків, коли обпало листя. У цей час стануть помітними молоді зелені та зрілі коричневі пагони.

У перший рік восени в лози без гілок зрізають верхівку так, щоб залишилось 3–4 бруньки. Наступного року з неї виростуть дві бічних пагони – їх треба буде восени разом із верхівкою вкоротити до 2 бруньок,
– зазначив експерт.

На 3 рік на лозі буде 6 гілок. Їх знову треба коротити так, щоб залишилося 3 – 4 бруньки на свіжих приростах, при цьому старіші частини будуть зі здерев'янілою корою. На четвертий – знову вкоротіть тільки зелені прирости, залишаючи 4 бруньки.

Сенс цієї обрізки в тому, що таким чином формуються рукави – міцні бокові лози (схожі на скелетні гілки дерев),
– пояснив експерт.

Додав, що під час обрізки бокового пагона до 2 – 3 бруньок з нього утворюється сучок заміщення. Він дає декілька пагонів, які зазвичай обрізають, а один залишають на плодоношення.

До речі, під час вкорочення пагонів варто залишати пеньок до 3 сантиметрів над брунькою. Якщо з одного місця ростуть 2 – 3 пагони, то залиште найміцніший. На рукавах, як і на скелетних гілках дерев, – по 3 – 4 цьогорічні лози. Тогорічні, які вже відплодоносили, треба обрізати.