Про це представники дослідницького центру повідомили у виданні Science Alert.
Так званий "вірусний дощ" пояснює, як у різних частинах світу фіксують однакові штами недуг. Науковці стверджують, що віруси можуть потрапляти в атмосферу з пилом і частинками морської солі. В такому вигляді вони осідають в ґрунтах та воді. Однак найбільше вірусів міститься в повітрі.
Читайте також: Вчені вперше знайшли планети за межами нашої галактики
Вчені дослідили шар пилу в гірській системі Сьєрра-Невада, що в Північній Америці. Збір аерозолів для аналізу проводили на висоті 2,5 – 3 тисяч метрів, де проходить глобальний пояс пилу. Після тривалих досліджень науковці встановили, що на квадратний метр поверхні припадає понад 800 мільйонів вірусів. Швидкість їх осідання був значно вищим за аналогічний процес у системі мікроорганізмів.
Ми виявили, що за добу мільйони бактерій і мільярди вірусів є у вільній тропосфері. Рівень їх осідання був від 9 до 461 рази вищий, ніж рівень осідання бактерій. Це не означає, що ситуація катастрофічна, бо, очевидно, люди можуть з цим жити,
– зазначив вірусолог Кертіс Саттл.
За словами представників університету, віруси не завжди є носіями хвороб. Водночас існують бактеріофагами, які знищують шкідливі бактерії.