Про це повідомляє Science Alert.
Команда вчених виявила докази наявності планет у галактиці, розташованій на відстані приблизно в 3,8 мільярди світлових років від нас. Це було зроблено з використанням так званої гравітаційної лінзи.
Читайте також: Вчені показали одну з найбільш самотніх галактик у Всесвіті: дивовижне фото
Гравітаційна лінза – це масивне тіло, наприклад: планета, зірка або галактика, яка змінює своїм гравітаційним полем напрям поширення електромагнітного випромінювання. У новому дослідженні в якості такої лінзи "використовувався" квазар RXJ 1131-1231.
Астрономи вивчали дані, які були отримані космічною рентгенівською обсерваторією Chandra. Виявилося, що близько 2000 непов'язаних планет з масами у діапазоні між Місяцем і Юпітером розташовані між квазаром і Землею, у галактиці.
"Ця галактика знаходиться на відстані 3,8 мільярдів світлових років від нас, і немає ані найменшого шансу спостерігати ці планети безпосередньо, навіть з найкращим телескопом, який можна собі уявити у науково-фантастичному сценарії. Незважаючи на це, ми можемо вивчати їх, знаходити і навіть оцінювати їхні маси. Це дуже крута наука", – пояснює Едуардо Ґеррас.