Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Environmental Science & Technology.

Читайте також: Коли денний сон може нашкодити – версія американських вчених

Вчені вирішили провести подібне дослідження після того, як вчені виявили, що пил може накопичувати в собі молекули різних розчинників, лаків, пестицидів та іншої побутової хімії, яка може вплинути на роботу клітин людського організму.

Автори дослідження зібрали кілька колоній "заготовок" жирових клітин і ввели у них зразки пилу, які зібрали у 11 різних будинках.

Як виявилося, у 9-х з 11-ти зразків частинки пилюки змусили жирові клітини рости, накопичувати в собі більше нутрієнтів, активно ділитися і перетворюватися в клітини жирової тканини.

Серед частинок пилу, які найбільше впливали на ріст клітин, були пестицид піраклостробін, терт-бутил-феніл-дифеніл-фосфат (вогнестійка добавка до багатьох лаків і спреїв), а також дибутилфталат (компонент фарб, клеїв і діюча речовина багатьох засобів від комарів).

За словами вчених, достатньо лише трьох міліграмів пилу з цими речовинами, щоб запустити процес росту жирових клітин.

Результати наших експериментів малюють досить тривожну картину, зокрема, в контексті здоров'я дітей. В майбутньому нам варто детально вивчити те, як ці речовини, що містяться в пилу, впливають на жирову тканину,
– зазначив один з авторів дослідження Крістофер Кассотіс.