Хоча в компанії такі факти спростовуються, про це пише Tokar.ua.

Читайте також: The Guardian дізналась про цензурну політику Facebook: з'явились подробиці

На сьогодні користувачі Facebook пред’являють до модераторів соціальної мережі багато претензій: одні скаржаться на те, що модератори довго не видаляють "злісний" контент, опублікований на сайті, а інші — що багато матеріалів видаляєть без причин. Проте ніхто не думає, що цю функцію виконують живі люди. Кожного дня вони змушені переглядати сотні фото і відео зі сценами насилля. І, на жаль, ніхто не переймається тим, який слід така зайнятість залишає на їхній психіці, і тим, скільки заробляють модератори такою нелегкою працею.

Один із співробітників, розповідаючи про роботу модератора у Facebook, зізнається, що це зовсім не просто приходити зранку в офіс і, ввімкнувши комп’ютер, дивитися, як хтось комусь відтинає голову, ґвалтує, заподіює собі шкоду, здійснює пропаганду ненависті, расизму, тероризму. І такий працівник отримує біля 15 доларів на годину, що у Сан-Франциско вважається вкрай низькою зарплатнею.

Один із модераторів скаржиться, що його робота абсолютно обезцінюється компанією, і це при тому, що йому щодня доводиться відвідувати психолога через жахи, що сняться щоночі після переглядів страшних фото і відео.

Журналісти The Guardian припускають, що психологічної допомоги, яка надається модераторам Facebook, недостатньо. Це підтверджує і аналітик, що у свій час співпрацював із компанією Марка Цукерберга.

Проте у Facebook говорять про те, що, зважаючи на важкість виконаних обов’язків, спеціально для модераторів була створена програма психологічної підтримки.

Утім, варто визнати наступне: цього року кількість скарг на "фільтраційну" роботу Facebook збільшується чи не в геометричній прогресії. Відомий останній квітневий скандал, коли американець убив випадкового перехожого і, знявши свій злочин на камеру, залив відео у соціальну мережу. Жахливе відео було у вільному доступі більше двох годин, а масові скарги не прискорили процесу видаленя запису.

У травні стало відомо, що протягом поточного року Facebook планує збільшити штат своїх модераторів з 4,5 тис. до 7 тис.