Фільм "Мандрівка часу" – дуже філософський і не дуже нагадує звичне документальне кіно. Йдучи на таке кіно, мимоволі очікуєш багато пояснень та супровідного тексту. Тут же ми чуємо закадровий голос Саші Кольцової (лідерки українського гурту "Крихітка"), який задає Всесвіт риторичні питання, які, звісно ж, залишаються без відповіді.

Суб'єктивно, творіння Маліка – кіно, яке говорить образами. Це скоріше про те, щоб побачити картинку і рефлексувати по-своєму, аніж щоб почерпнути якихось додаткових знань. Сам режисер назвав "Мандрівку часу" одним із найкращих своїх снів. Так і є. Хаотичність картинок і брак голосових підказок таки нагадує, що всі ми дивимось чиєсь сновидіння про Вселенну.

Також у кіно: "Форсаж 8": Домінік Торетто на темній стороні сили?

Тим не менше, команда творців стрічки шукає шляхи пояснити творення світу, показуючи на екрані калейдоскоп образів: поділ клітин, зародження життя, морські істоти, які поволі еволюціонують і добираються до суші, падіння метеориту, перші мавпи, перші люди… Це все перемішується з картинками природи, сучасним відео з неочікуваних куточків світу і перетворюється на дуже дивну мандрівку, яка і дивує, і розчаровує водночас.

"Мати, о мати. Поговори зі мною! Чому ти мене покинула", – саме цим звуковим рядом супроводжуються сцени на екрані. Говорити, що "Мандрівка часу" – це погане кіно, несправедливо. Так само нечесно було б назвати його прекрасним чи шедевральним. Бо хотілося б бачити більше змісту, щоб правильно розтлумачити "сон" Терренса Маліка.

Зрештою, той, хто знайомий з історією Землі, може перевірити свої знання і побачити часткову лінійність розповіді. Але не покидає відчуття, що якась загадкова родзинка залишається незрозумілою. Це не дуже захоплює. Глядач не любить почуватись недостатньо розумним.

В цілому, фільму даємо 6 з 10 і рекомендуємо глянути його тим людям, які мислять візуальними образами і люблять нестандартні підходи в кінематографі. Рейтинг на IMDb – 6,6.

Також у кіно: "Красиво піти": гумор від трьох дідусів з Оскарами