Як ви знущаєтесь з найближчих друзів? Як ви нарікаєте на них чи сперечаєтесь між собою? Бувало таке, пригадуєте? Ну, тоді у "Красиво піти" ви побачите версію вас і ваших найближчих у років десь так 70+. Це вже той вік, коли на раптовий телефонний дзвінок кажеш "Хто вмер?" замість "Привіт", а друзі підколюють тебе, що немає кращого подарунку для твоєї внучки, аніж її фото на годиннику у мертвого діда. Своя компанія, свої жарти і майже ціле життя за спиною. Виглядає це все дуже мило.

Майкл Кейн, Алан Аркін і Морган Фріман – це неабиякий акторський склад, хоч наймолодшому з них 79 років. Всі вони вже, найімовірніше, відіграли свої найкращі ролі, кожен отримував Оскара і жоден не захотів піти на пенсію повністю. І це прекрасно, бо, як демонструє "Красиво піти" – є ще порох.

Також у кіно: "Привид у броні": історія, якою надихались творці "Матриці"

"Піти красиво" здебільшого "тягнуть" саме актори, бо у решті ідея доволі заїжджена та банальна і, до того ж, це доволі суттєво змінений римейк фільму 1979 року. Якщо коротко – дідусів залишають без пенсійних виплат, тож вони починають думати про пограбування банку. Коли ти старий, а в тебе на утриманні сидять донька з внучкою, чи якщо тобі потрібна нова нирка, чи й зовсім немає четвертака за душею, то втрачати вже практично нічого. Можливо, не молодість, а старість – це найкращий час робити дурниці?

Моментами "Красиво піти" розчулює та проймає життєвістю (хоч тут без присмаку шаблонності ніяк) ситуації, в якій опинились дідусі, моментами надихає картиною стосунків, які вибудувались у цих трьох за десятки років дружби, а моментами – неймовірно смішить, щоб не доводилось сумувати. Жарти, до слова, не завжди свіжі, але чомусь всеодно смішні. Ну, щось таке є у цієї трійці дідусів, що ти мимоволі смієшся з ними, так чи інакше.

Фільм рекомендуємо для доброго настрою і хорошого сміху. Оптимально – брати в кіно найкращих друзів, це посилює позитивний ефект. Бо "Красиво піти", в першу чергу — про дружбу. А потім вже все інше.

P.S. Пам'ятаєте доктора з "Назад у майбутнє"? Він тут теж є, приємний бонус зі старої гвардії.

Дивіться також: "Каліфорнійський дорожній патруль": легка комедія про мотокопів