Психологиня Джесіка Гріффін та її колега Пеппер Шварц описали своє дослідження у книзі "Що віщує розлучення?". Їм вдалося систематизувати свої знання й виокремити 4 головні причини, які призводять до розлучень.

До теми Чому знаменитості розлучаються частіше, аніж звичайні пари

Яке спілкування вбиває ваш шлюб

  • Презирство та зневага (коли один партнер демонструє неповагу до іншого).
  • Критика (вона стосується зовнішності та дій партнера).
  • Захисна позиція (перекладання провини на іншу людину).
  • Ігнорування (коли один партнер не бажає спілкуватися з іншим та дистанціюється).

Однак є одна манера спілкування, яка все ж набагато гірше впливає на шлюб за інші. Мовиться про презирство. Це гірше ніж критика. Це ситуація, коли один партнер у парі вважає себе розумнішим чи кращим за іншого. Наприклад, у компанії друзів він постійно перебиває свою кохану людину. Мовляв, нічого цікавого вона і так не скаже.

Презирство руйнує стосунки, адже люди перестають бути командою по житті. Вони втрачають почуття єдності й стають конкурентами.

Спілкування зі зневагою може пояснюватися тим, що людина у парі бажає відстояти свою особистість. З одного боку, це нормально, але з іншого – шкодить самооцінці іншої людини.

Яке спілкування руйнує ваші стосунки
Яке спілкування руйнує ваші стосунки / Фото Unsplash / Priscilla Du Preez

Зауважте "Хотів стрибнути з вікна", – Оля Цибульська шокувала історією про маніпулятивні стосунки

Як усунути зневагу у парі?

Замість того, щоб казати: "Ти знову надав перевагу своїм друзям замість того, щоб провести вечір п'ятниці удвох. Ти бовдур, якому начхати на мої почуття!", – використайте іншу формулу для спілкування.

  • Поділіться з партнером тим, що ви відчуваєте стосовно певної ситуації. При цьому не використовуйте образливих слів, а просто поділіться відчуттями: "Мені сумно і я роздратована. Мені здається, що ти не любиш мене, бо не хочеш проводити зі мною час".
  • Запропонуйте вирішення конфлікту. Домовтеся про те, як зробити так, аби всі були щасливі.
  • Запросіть до розмови: "На твою думку, ми зможемо й надалі вирішувати ситуації у такий спосіб?".

До речі, дуже важливо створити у стосунках культуру вдячності. Це дозволить бачити більше позитивного у партнері. Старайтеся говорити 5 позитивних і лише 1 негативне твердження.