Тож, скільки насправді має тривати оптимальний статевий акт, коли варто його подовжувати та як це зробити правильно, щоб нудьга чи неприємні відчуття не зіпсували інтимний момент, розбираємося у матеріалі 24 Каналу.
До теми Відкиньте сором: з чого розпочати підготовку до орального сексу
Нереалістичні стандарти: чому пари вважають, що довше означає краще
Ідеальний статевий акт – це той, що задовольняє обох партнерів. Й час, виділений на нього, не надто важливий. Однак сучасна культура та контент "для дорослих" часто формують хибне враження. Особливо вразливі до міфу про довготривалий коїтус молоді люди, які лише пізнають свої потреби.
Справді, гормональні спалахи під час перегляду роликів 18+ допомагають підвищити рівень збудження. Втім, ідеальна картинка, монтаж та грим формують нереалістичні уявлення про себе і свого партнера. Та найгірше – породжують море комплексів, які не дають розслабитися під час інтиму.
Насправді ж оптимальна тривалість статевого акту абсолютно умовна. Головне, щоб в процесі було комфортно обидвом партнерам. Якщо ж чоловік намагається всіма силами стримати еякуляцію, а жінка – імітує кульмінацію, щоб "підлаштуватися" під нього, то, звісно, втрачається будь-яка інтимність.
Тож, щоб міф про "ідеальну" тривалість статевого акту не руйнував атмосферу та допоміг розслабитися в ліжку, варто пам’ятати про кілька аксіом. Насамперед, що жінці може знадобитись більше часу, щоб досягти кульмінації. Але це не означає, що потрібно концентруватися виключно на фрикції. Величезну роль у процесі відіграє безліч факторів: від прелюдії до іграшок для дорослих. Не проблемою є і передчасна еякуляція. Адже в наш час подовжити статевий акт можна за допомогою кількох простих технік та поз.
При цьому важливо пам’ятати, що під час тривалих інтим-сесій слід використовувати лубрикант. Інакше, внаслідок надмірного тертя без виділення достатньої кількості природної змазки, виникає дискомфорт, а також в жінки можуть утворитися мікротріщини, які нерідко стають причиною запальних процесів.
Під час інтиму важливо зосереджуватися один на одному / Фото Pexels
Тож порада проста: не варто вірити в нереалістичні картинки, підмінювати поняття та перетворювати статевий акт на марафон. Важливо говорити про справжні бажані і відчуття із найріднішими. Адже лише реалістична оцінка своїх можливостей та озвучування справжніх бажань допоможуть відсунути кількісні характеристики на задній план та сконцентруватися один на одному.
Що про це каже наука
Попри те, що пари вважають, що довше означає краще, науковці, які давно вивчають це питання, наводять конкретні цифри. І вони зовсім не про "коїтус на цілу ніч". За їхніми даними, стадія від збудження до розрядки – становить в середньому 7 – 13 хвилин. Якщо говорити про фрикцію чи активну стимуляцію геніталій, йдеться про 4 – 5 хвилин. При цьому вони стверджують, що короткий статевий акт триває 1 – 2 хвилини, а довгий – від 10 до 30 хвилин.
Та, навіть опираючися на ці дані, важко отримати достовірну інформацію про те, скільки часу середньостатистична людина витрачає на статевий акт, що з цього є "нормою" і як довго потрібно старатися, щоб досягнути кульмінації. До того ж більшість досліджень та опитувань враховують тільки фрикцію. А це – лише одна із частин всього процесу.
Більшість жінок прагне пролонгувати час прелюдій, а не безпосереднього проникнення / Shutterstock
До прикладу, в одному із масштабних досліджень відчуттів жінок під час статевого акту йдеться про те, що лише 18% із них досягають кульмінації тільки завдяки фрикції та проникненню. Більшість опитаних все ж зазначали, що для успішного "виконання місії" потрібна і додаткова стимуляція. На їхню думку, тривалі монотонні рухи краще замінити довшою прелюдією. Саме це впливає на якісний результат.
Акцент на індивідуальних потребах
Якщо ж, навіть з прелюдією, досягнути одночасної кульмінації із партнеркою не вдається, є кілька порад, які допоможуть чоловікам пролонгувати процес.
Насамперед зауважимо, що передчасна еякуляція справді може породжувати комплекси. Чоловіки, які стикають із цією проблемою, більш невпевнені та закриті до експериментів. До того ж саме вони найчастіше нехтують використанням презервативів. При цьому – дарма. Адже відсутність фактору безпеки ще більше посилює тривожність.
Тож, що робити, аби подовжити статевий акт, розповідаємо далі.
Комфортне середовище
По-перше, важливо створити середовище, яке буде максимально безпечним і комфортним для обидвох партнерів. На цьому етапі варто подбати про всі зовнішні фактори: від локації до наявності презерватива під рукою. Саме використання захисту допоможе розслабитися. А з правильно підібраними виробами вдасться додатково подовжити процес. Наприклад, існують презервативи, які містять змазку з місцевими анестетиками, що стримують занадто швидку еякуляцію та допомагають пролонгувати статевий акт для чоловіка.
Також існує багато інших способів затримувати еякуляцію. Експерти радять робити вправи Кегеля для тазового дна, мастурбувати за 1 – 2 години до статевого акту або ж думати під час процесу про щось інше.
Також рішенням можуть стати різноманітні пози, зокрема "ложка" чи "поза лотоса". Вони дозволять випробувати різну глибину під час фрикції. Таким чином можна зрозуміти, який підхід допоможе запобігти передчасній еякуляції.
Та найважливіше – це взаємне бажання та розуміння потреб партнера. Адже зрештою час ідеального статевого акту індивідуальний і лише разом пара може визначити, скільки він повинен тривати саме у них.