Особливо активно люди вдаються до відмовок, коли справа стосується використання презервативів. Найчастіше противники бар’єрного захисту опираються на негативний попередній досвід, пише 24 Канал.

Цікаво 10 міфів про презервативи, які не мають нічого спільного із реальністю

Багато хто переконаний, що статевий акт із презервативом “ненатуральний”, а сам виріб провокує дискомфорт. Чому насправді ця думка шкідлива та як підібрати захист, аби статевий акт став комфортнішим, розбираємося далі.

З презервативом гірше?

Про те, що презерватив впливає на відчуття під час статевого акту, зазвичай говорять чоловіки. Однак цей міф не обійшов стороною і деяких жінок, які повністю підтримують своїх партнерів. Насправді ж ця думка не просто хибна, але й небезпечна.

Для початку вчергове наголосимо, що презервативи – засіб захисту від ЗПСШ, що продемонстрував найбільшу ефективність. Якщо нехтувати їхнім використанням, ризик зараження різко зростає. Так само підвищується хвилювання в процесі самого статевого акту. А розслабитися, прокручуючи сценарії тривалого лікування, неймовірно складно. Тому при такому легковажному підході пара ризикує розгубити будь-яку романтику.

На чутливість впливає не сам презерватив, а помилки при його використанні / Фото Shutterstock

Натомість із презервативом кожному із партнерів вдасться повністю зануритися у процес. При цьому відсутність фонових тривог та концентрація один на одному значно підвищить якість статевого життя.

Це ж стосується і небажаної вагітності. Відомо, що презервативи ефективні у цьому питанні на 98%. Тож чоловікам не потрібно в останню хвилину переривати статевий акт, а жінкам – фоново пригадувати, коли мають початися критичні дні. Все це неабияк впливає на довіру до свого партнера, розслабляє і дозволяє перебувати тут і зараз. Відтак сам момент стає особливішим.

Звісно, виникає закономірне питання: якщо все так просто, то чому деякі люди переконані, що презерватив – це щось зайве. Спробуємо розібратися і з цим питанням.

Головна причина поширення міфу – недосвідченість

Результати численних світових досліджень свідчать, що основна причина неприйняття презервативів має психологічне підґрунтя. Приміром, дослідники з Університету Індіани запропонували 1875 чоловікам старше 18 років безкоштовні презервативи та видали інструкцію з їх правильного використання. Своєю чергою респонденти мали вести щоденник із висновками, чи захист вплинув на якість статевого акту.

Цікаво, що в анкетах молодих та недосвічених чоловіків твердження про те, що презервативи є фактором, що негативно впливає на перебіг інтиму, зустрічалося значно частіше. При цьому вони заявили про невпевненість у своїй ерекції, а їхні партнерки скаржилися на дискомфорт.

Презервативи зроблять статевий акт значно комфортнішим / Фото Shutterstock

Більша група учасників – старших та досвідченіших – заявила, що презервативи не стали причиною будь-яких змін. Вони підкреслили, що самому статевому акту передувала прелюдія. Також їм вдалося випробувати кілька видів ласк, досягнути оптимальної тривалості коїтусу та еякулювати у презервативі.

Іншими словами, було виявлено пряму кореляцію між досвідом та чуттєвістю. Тобто респонденти зі статевою дисфункцією, а також невпевнені у своїх силах чоловіки, з більшою ймовірністю звинувачували у цьому презервативи. Тоді як досвідчені коханці не мали претензій до бар’єрного методу захисту. Тож виходить – вся справа у практиці.

Як зробити статевий акт більш комфортним

Якщо проблема не в досвіді чи невпевненості у своїх силах, є ще кілька факторів, що можуть провокувати дискомфорт:

  • неправильно підібраний розмір, матеріал чи вид презерватива;
  • помилки при його надяганні;
  • відсутність додаткового лубриканту.

Отож, розберімося, як усунути кожну із них.

Як обрати відповідний презерватив

Одним із найважливіших факторів приємного та безпечного статевого акту є використання презерватива правильного розміру. Якщо він рветься, зісковзує чи обмежує відчуття, швидше за все кондом не відповідає потрібному діаметру статевого члена. Цікаво, що з кожним зайвим сантиметром, ризик того, що презерватив порветься зростає на 50%. Тугі вироби при цьому негативно впливають на ерекцію.

Щоб визначити відповідний розмір презерватива, потрібно виміряти діаметр ерегованого пеніса в найширшому місці. Для цього можна використовувати мотузку чи сантиметрову стрічку.

Отримавши виміри, час перейти до вибору кондома. Щоб на цього етапі не розгубитися через широкий асортимент виробів, варто розпочати із компромісного варіанту – ультратонких презервативів чи кондомів із додатковим лубрикантом. Вони дозволяють отримати максимально природні відчуття, враховуючи безпековий фактор.

Як одягнути презерватив

Наступне, що може провокувати неприємні відчуття – помилки при надяганні презерватива. Насамперед робити це потрібно виключно на ерегований статевий член до моменту проникнення.


Варто подбати, щоб презервативи завжди були поруч / Фото Shutterstock

При відкритті упаковки презервативу не варто використовувати зуби чи гострі предмети.

Щоб надягнути кондом, достатньо помістити його на кінець голівки ерегованого пеніса, стиснути кінець, випустивши повітря, а тоді поступово розгорнути краї. Знімати кондом можна лише після повного завершення статевого акту.

Чому важливо пам’ятати про лубриканти

Ще одна причина, чому статевий акт із презервативом може мати не дуже приємні наслідки, – вагінальна сухість. Ця поширена проблема нерідко призводить до натирання та мікротріщин. А тривалий статевий акт лише погіршує ситуацію.

Втім, виною є зовсім не презервативи, а відсутність додаткового лубриканту, який створений, щоб нейтралізувати сухість. Відповідно, із ним вдасться підвищити комфорт, а відчуття стануть лише яскравішими.

Отож, при правильному поєднанні всіх елементів, можна бути впевненим, що презервативи ніяк не вплинуть на чутливість. І аби переконатися в цьому на практиці, радимо розпочати із пошуку виробів, що дарують максимально природні відчуття та забезпечують високий рівень захисту.