Так, згідно з даними дослідження CHOICE, 41% опитаних припускаються помилок, використовуючи презервативи. Внаслідок цього ефективність виробу суттєво знижується, а пара не може отримати бажаного ефекту, інформує 24 Канал.

Читайте також Як обрати лубрикант, щоб ваш секс був незабутній та безпечний

Щоб підвищити обізнаність населення, спростовуємо популярні міфи, пов'язанні із темою презервативів та розповідаємо, як використовувати їх правильно.

10 міфів про презервативи, в які вірять найчастіше

Міф 1. Презерватив не є надійним засобом контрацепції, адже може порватися

Надійність презервативів залежить від того, як їх зберігають та використовують. На пошкодження можуть впливати умови зберігання, наприклад, надмірна кількість світла та висока температура, а також використання лубрикантів на олійній основі. Тому не варто застосовувати масажні олії чи лосьйони для тіла як змазку, для цього краще підібрати засоби на водній чи силіконовій основі.

До того ж важливо підібрати презерватив відповідного розміру. Це допоможе уникнути ковзання чи розривів.

Презерватив потрібно підбирати за розміром
Презерватив потрібно підбирати за розміром / Shutterstock

Міф 2. Інтим з презервативом знижує чутливість

Все залежить від того, який тип презервативів використовує пара. Звісно, деякі із них можуть вплинути на відчуття, але зазвичай це просто питання відповідного розміру.

До прикладу, занадто тугий презерватив здатний негативно вплинути на те, що відчуватиме чоловік під час статевого акту. Натомість правильно підібраний розмір та матеріал здатні усунути цей нюанс й зробити секс по-справжньому чуттєвим, особливо, якщо використовувати тонкі презервативи.

Міф 3. Маніпуляції з презервативом можуть зіпсувати момент

Багатьох відлякує механічна процедура вдягання презерватива. Однак цей крок легко можна обіграти.

Для початку спробуйте залучити до процесу партнера, запропонувавши надягнути виріб ротом. Також під час цього можна розмовляти на "брудні теми", щоб зробити момент ще палкішим.

При цьому варто пам'ятати, що ніхто не змушений робити те, чого не хоче чи діяти за чітко визначеним сценарієм. Тому радимо проявити спонтанність та опиратися на власні відчуття.

Міф 4. Використання презервативів підриває довіру

Презервативи – це про турботу про свого партнера. Тож думка про те, що прохання скористатися захистом підірве довіру, – не більше, ніж маніпуляція.

Водночас, якщо партнер навідріз відмовляється від кондома, варто поцікавитися причиною такої категоричності. Можливо, він боїться дискомфорту, спровокованого алергією на латекс, чи не хоче втратити чутливість. Тоді можна підшукати альтернативне рішення, наприклад, безлатексні презервативи чи ультратонкі вироби, які дозволяють досягнути максимально природних відчуттів

Діалог про це та пошук компромісу допоможуть укріпити стосунки, підвищать довіру та дадуть змогу знайти свій комфортний засіб бар'єрної контрацепції.