Назва свята складається з двох слів: "святий" і "вечір". Саме в цю ніч у Вифлеємі Діва Марія народила Спасителя людства – Ісуса Христа. На яку дату припадає Святий вечір у 2024 році –знає 24 Канал.

Дуже цікаво 25 грудня чи 7 січня: за яким календарем українці відзначатимуть Різдво та інші зимові свята

Коли Святий вечір у 2023 році

З 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква та Православна церква України перейшли на новоюліанський календар. Відповідно до нього, змінилися дати різних релігійних свят. Це стосується й періоду різдвяно-новорічних свят.

  • У 2023 році католики та православні християни відзначатимуть Святий вечір 24 грудня. А от Різдво святкуватимуть 25 грудня.

Святий вечір – особливе свято для християн, під час якого ще діє піст. Віряни весь день нічого не їдять та очікують на першу зірку. Після цього переодягаються в красивий одяг і сідають за стіл. Люди готують 12 пісних страв, серед яких вареники, борщ, риба, голубці та капуста. Перед вечерею віряни обов'язково моляться та запалюють свічки.

  • Після цього християни колядують та йдуть на вечірню службу в церкву напередодні Різдва. Молодь та діти ходять по домівках з різдвяними піснями, поширюючи радість свята.
  • На Святвечір не можна було брати гроші в борг та важко працювати. Це свято, яке має об'єднувати людей, тож не варто створювати конфліктів. Також потрібно заздалегідь зробити всю домашню роботу. У цей день можна лише готувати.