Півонії дивують своїм розмаїттям: бувають деревоподібні й трав'янисті, різного кольору, розміру та форми. Та попри це, існують загальні рекомендації щодо того, коли і як їх садити. Про це знає більше – 24 Канал.

Отакої Чи можна тримати фіалки в будинку: є певне пояснення, варте уваги

Коли садити півонії

Немає значення, трав'янисті чи деревоподібні півонії, оптимально їх садити у період з серпня по жовтень. Важливо, щоб вони встигли вкоренитися до морозів, бо інакше можуть загинути.

Зверніть увагу на погодні умови у вашому регіоні. Якщо часто дощить – краще трішки зачекати, бо півонії не люблять мокрої землі. Також треба поливати квіти в міру, щоб не згнили. І бажано, аби певний час після посадки не падав дощ.

Як і де садити півонії

Півонії мають потребу у сонці, тож саджайте їх на освітлених місцях, може бути у напівтіні. На скільки вони виростуть великими та який зовнішній вигляд матимуть, залежить від кількості світла. Будьте обачні, аби ділянку не продували вітри та протяги.

  • Цим квітам підходять найбільше суглинні ґрунти, до яких добре проникає вода й повітря.
  • Слід викопати лопатою ями довжиною, шириною та глибиною 60-70 сантиметрів.


Посадка півоній / Фото Greensad

Треба підготувати дренажний шар з річкового піску, керамзиту, щебеню чи цегли. Його встеляють на дно ями. Потім варто внести суміш на основі перепрілого гною, торфу та компосту. Її висипають так, щоб утворився своєрідний горбочок.

  • Обережно всадіть корені півонії так, аби бруньки були розташовані на глибину 4-5 сантиметрів.
  • Щедро полийте посаджені квіти водою.