Як повідомляє видання Deadline, керівництво Французької академії мистецтв і кіно вирішило піти у відставку одразу після проведення щорічної кінопремії "Сезар", яка відбудеться вже 28 лютого. Проте таке рішення діячі індустрії заявили напередодні, 13 лютого.

Читайте також: Відомого режисера Романа Поланскі хочуть усунути з гільдії режисерів Франції через секс-скандал

В офіційному зверненні зазначається, що вчинок варто розцінювати, як "знак поваги до тих, хто створював кіно в 2019 році". Організатори переконані, що так задовольнять вимоги громадськості та дозволять церемонії "Сезар" стати справжнім святом кіно.

На такий крок керівництво Французької академії мистецтв і кіно наважилося через численні резонансні скандали, які були пов'язані з творчою діяльністю режисера Романа Поланскі. Найбільший шквал критики викликало те, що його стрічка "Офіцер і шпигун" була представлена одразу в 12 номінаціях "Сезар". Суспільство виступило проти того, щоб нагороджувати втікача та гвалтівника.

Крім того, премія "Сезар" отримувала звинувачення в елітарності та гендерній нерівності, адже 65% журі – чоловіки. Тоді керівництво оголосило про намір модернізувати систему, проте, схоже, ця відповідальна місія ляже на плечі нових членів Французької академії мистецтв і кіно.

За свої 86 років Роман Поланскі неодноразово потрапляв до гучних скандалів. Він визнаний винним у розбещенні 13-річної Саманти Геймер, а в листопаді цьогоріч французька акторка Валентин Моньє зізналася, що стала жертвою сексуального насильства у 18 років. Режисерові вдалося уникнути покарання, відкупившись сумою в розмірі 4,5 мільйона доларів, що становить близько 110 мільйонів гривень.

Офіцер і шпигун: дивіться відео онлайн