Українська мова багата на красиві імена для дівчаток. Переважно вони збереглися до наших днів ще від слов'ян. 24 Канал зібрав кілька таких прикладів, які можуть вам сподобатися.

Ого Такі почуєш нечасто: 6 чарівних імен для дівчаток

Давні жіночі українські імена: перелік

Власта – давнє українське ім'я, що дісталося нам від предків-слов'ян. Має значення "владна", "владарка". Повне ім'я звучить як Властилина.

Дзвінка – скорочений варіант рідкісного жіночого імені Дзвенислава. Воно складається з двох частин: "дзвін" та "слава". Тобто, можна трактувати, як "гучна слава". У Київській Русі вважали, що Дзвениславою називається ангел-охоронець, який захищатиме людину від усього злого.

Яра – так скорочено називають жінок, на ім'я Ярослава. Воно сформувалося від давнього українського ймення Ярослав. Має значення "яскрава слава".

Богдана – красиве жіноче ім'я, що є варіантом чоловічого – Богдан. Походить від слов'ян. До нього входить 2 корені: "Бог" і "давати". Означає "Богом даний".

Отая – незвичне давнє ймення, яке було дуже популярним серед наших предків. Трактується як "народжена в таємниці".

Світлана – гарне ім'я зі слов'янським корінням. Має 2 частини – "світло" і "лан", яке у предків мало значення "лан". Загалом ім'я пояснювали як "світло Землі".

Радослава можна почути нечасто, хоча ім'я – дуже гарне. Воно є давнім, українським йменням, яке складається зі слів "радість" та "слава". Тож, маємо "та, що радіє славі".

Якщо ви цікавитесь іменами для хлопчиків, то є ті, що вже вийшли з моди.