Грошове дерево вважається сукулентом – тобто, рослиною, яка має спеціальні тканини для запасання води. Його ставлять в дім, бо за народними прикметами, воно приносить фінансове процвітання та достаток. Та буває, що з грошового дерева опадає листя і варто знати, як цьому запобігти.

Дивіться також Застосуйте це і шкідники тікатимуть геть: 4 потужні засоби від попелиці на трояндах

Чому опадає листя з грошового дерева

  • Перша причина – це неправильний полив. Якщо жалкувати йому води, листки будуть зів'ялими та зморщеними. А коли надмірно поливати дерево, то з'являться білі плями. У обох випадках через певний проміжок часу листя почне опадати.


Полив грошового дерева / Фото Cherry Lady

Потрібно змінити режим поливання грошового дерева. Даємо йому води 1 раз в 10-14 днів, а взимку – раз в 3-4 тижні. Щоб перевірити, чи потрібна рослині вода, буде достатньо засунути палець у горщик: якщо відчувається сухість та тьмяний вигляд, тоді варто це зробити.

  • Грошове дерево іноді позбувається листя через нестачу світла. Тоді гілочки витягуються та кількість листя стає меншою. А згодом, починаючи знизу, листя вже загалі починає скидатись.


Грошове дерево біля вікна / Фото НСН

Щоб мати міцне здоров'я, дереву необхідна велика кількість світла. Втім, прямих сонячних променів теж варто уникати, бо тоді вони червоніють й морщаться.

Ставимо деревце на освітлене підвіконня, але краще повісити на вікно якусь тонку тканину, щоб сонце не обпікало рослину.

  • Грошовому дереву потрібен ґрунт, багатий на поживні речовини. Якщо ви поливаєте рослину правильно та їй вистачає світла, значить причина може бути в харчуванні. Їй потрібні добрива 1 раз в 14 днів. Це може бути розчин з попелу, дріжджів та яєчна шкаралупа. Удобрювати добриво краще після поливання.