У фільмі зображено світ, у якому абсолютно все підпорядковується суворій системі й верховному правителю – Нулю. Про це мовиться в сюжеті 24 каналу.

Читайте також Анджеліна Джолі і Том Гарді вперше працюватимуть разом: який фільм створять актори

Про що розповідає кінострічка

Люди під номерами – це ув'язнене суспільство. Кожен з 10 героїв має свій порядковий номер. Однак у них немає свободи вибору та навіть імен. Вони звикли жити так, як диктує "Книга правил".


Фрагмент фільму / Скриншот з відео

Втім, все змінюється з появою нового мешканця, який не знає дивних законів. Своєю поведінкою він руйнує непохитну віру номерів.

Як тривала робота над фільмом

Фільм – плід творчої співпраці 2 режисерів. Саму п'єсу Олег Сенцов написав ще у 2011 році. Однак пізніше його ув'язнили російські окупанти. Тоді розпочати знімальний процес наважився режисер Ахтем Сеітаблаєв.

Це нагадало п'єсу Семюеля Бекета "В очікуванні Годо" за атмосферою та прагненням головних героїв,
– розповів Сеітаблаєв.

Усі деталі фільму колеги обговорювали через листування. Водночас останнє слово завжди було за Сенцовим. Сеітаблаєв зазначив, що у його баченні ця стрічка поєднує гротеск, антиутопію, мелодраму, детектив і навіть трагедію.

"Мені дуже сподобалося, адже це була можливість повернутися до своєї першої професії – театрального режисера", – додав він.

До теми Ніколь Кідман показала особливу рекламу її серіалу "Відіграти назад": ефектні фото

Сенцов самостійно затверджував декорації та обирав акторів, а от готувалися вони вже самостійно. За словами актора Віктора Андрієнка, репетиції проводили упродовж місяця.


Актор Віктор Андрієнко / Скриншот з відео

Він також розповів, що завдяки фільму зміг кинути виклик власному страху. Одного разу під час роботи він ледь не зірвався зі сцени.

Читайте також Повернення "Хрещеного батька 3": у мережі опублікували перший трейлер оновленого фільму

Світова прем'єра відбулася на початку 2020 року на фестивалі "Берлінале". Бюджет стрічки склав 20 мільйонів гривень, які надало Міністерство культури України та європейські партнери.

Стрічка вийшла в український прокат одразу після закритого передпоказу.

"Номери": дивіться трейлер до фільму