Через складність і дорожнечу облаштування пристрою раніше мати камін міг не кожен, а встановити його у квартирі було практично неможливо. Як завжди, на допомогу любителям затишку приходять технології.

Читайте також Парові каміни в класичному стилі для квартири і будинку: огляд сучасних елементів інтер'єру

Завдяки електрокаміну, який є винаходом ірландської компанії Dimplex, всі, хто мріє облаштувати свою домівку каміном, можуть зробити це без великих витрат і додаткових комунікацій.


На фото електрокамін Dimplex Symphony 2608 LED

Через доступну ціну, простоту установки і якісну візуалізацію полум'я величезною популярністю серед лінійки електрокамінів Dimplex користується серія Symphony. Дана серія виконана в класичному дизайні і налічує 5 моделей, з яких особливо можна виділити дві – Symphony 2608 LED і Symphony 3020 LED.

Відеоогляд електрокамінів Dimplex Symphony:

Головна відмінність між камінами Symphony 2608 LED і Symphony 3020 LED – це розміри корпусу. Розмір Symphony 2608 LED становить 26 дюймів. Ця модель є найпопулярнішою серед покупців, оскільки дані каміни призначені для невеликих і середніх приміщень.

А ось електрокамін Symphony 3020 LED має більші габарити і підійде для просторих віталень або великих кімнат. У комплекті з порталом цей камін виглядає дорого і статусно, і однозначно займе центральне місце в приміщенні.

Конструктивні особливості Dimplex Symphony 2608 LED і Symphony 3020 LED

Відмінною особливістю електрокаміна Symphony 2608 LED є декоративна цегляна кладка, яка розміщена на задній і бічних стінках каміна. Крім цього, задня стінка біля каміна – дзеркальна зі спеціальним напиленням, яке створює ефект димки і робить візуалізацію полум'я більш реалістичною.

Варто відзначити, що завдяки дзеркальній поверхні топка і муляж дров відбиваються в ній, у такий спосіб візуально збільшується глибина каміна, а язики полум'я знаходяться не на задній стінці, а наче серед дров.


На фото електрокамін Dimplex Symphony 3020 LED

Конструкція топки Symphony 3020 LED відрізняється від 2608 LED. У даному каміні декоративна цегляна кладка нанесена на бічних стінках і внутрішній стороні переднього прозорого екрана, і внаслідок цього проєктується на задню стінку. Як і в Symphony 2608, задня стінка – дзеркальна, завдяки чому муляж дров і топка каміна відбиваються в ній, візуально збільшуючи глибину каміна вдвічі.

Дивіться також Створюємо затишок: 5D електрокаміни преміумкласу Opti-V з ефектом потріскування полін

Система регулювання яскравості і підсвічування топки

Електрокаміни Dimplex Symphony 2608 LED і Symphony 3020 LED можуть похвалитися своєю багатофункціональною системою підсвічування топки. Функція вибору яскравості полум'я налічує 3 режими:

  • слабке полум'я
  • сильне полум'я
  • демо-режим, при якому яскравість полум'я буде поступово чергуватися між слабким і сильним.

Оскільки кожна з підсвіток працює незалежно одна від одної, при бажанні візуалізацію полум'я можна вимкнути, залишивши робочим тільки ефект тління дров.


На фото ефект тління дров електрокаміна Dimplex Symphony 3020 LED

Ефект тління дров в електрокамінах Dimplex Symphony також має декілька режимів роботи, а завдяки вбудованим світлодіодам у дрова може працювати незалежно від інших підсвіток. Власник пристрою може вибрати пульсуючий режим, коли світлодіоди то розгораються, то затухають, або ж статичне підсвічування поліна.

Крім візуалізації полум'я і ефекту тління дров, Dimplex Symphony мають верхню підсвітку топки, яка додає яскравості язикам полум'я.

Режим обігріву та вентиляції

Електрокаміни Symphony мають вбудований електричний тепловентилятор із можливістю вибору потужності нагріву 1 або 2 кВт. Крім цього, завдяки наявності термостата можна вказувати бажану температуру в приміщенні, а обігрівач автоматично буде її підтримувати, що істотно впливає на витрату електроенергії. Обігрів працює незалежно від візуалізації полум'я і включається за бажанням.


На фото електрокамін Dimplex Symphony 2608 LED

У спекотний період року можна використовувати функцію вентиляції, при якій ТЕН вимкнений і працює тільки вентилятор, створюючи при цьому приємну прохолоду. Варто відзначити, що, крім вентиляції, камін Symphony 3020 LED може очищати повітря: ззаду на корпусі передбачено відділення для повітряного фільтра. Фільтр не йде в комплекті, а купується окремо.

Цікаво Найреалістичніший настінний електрокамін з кристалами Ignite XL від ірландської компанії Dimplex

Таймер сну

Завдяки таймеру сну можна вибрати час відключення каміна. Крок таймера – 30 хвилин, межа часу – до 8 годин.

Управління каміном

Вибрані функції показуються на дисплеї, який встановлений на задній стінці каміна. При відсутності активності дисплей гасне. Управління каміном можливе з дистанційного пульта або прихованої панелі управління, яка знаходиться на корпусі каміна.


Управління каміна відбувається завдяки спеціальному пульту

Особливості монтажу електрокамінів Dimplex Symphony

Електрокаміни Dimplex є повністю безпечним обладнанням. Завдяки тому, що при роботі на візуалізацію корпус каміна взагалі не гріється, обмежень по матеріалу ніші або порталу немає. Є одне правило при монтажі – не перекривати решітки видування теплого повітря і забезпечити доступ повітря для решіток забору. Ніяких додаткових комунікацій не потрібно, відтак для роботи каміна потрібна тільки розетка.

Якщо вас зацікавила продукція компанії Dimplex, дізнатися докладніше і подивитися весь модельний ряд електрокамінів можна на фірмовому сайті dimplex-kaminy.com.ua або відвідавши шоу-руми за адресами: м. Київ, вул. Обсерваторна, 13/15 та вул. Анни Ахматової, 35.

Відеоогляд шоу-руму Dimplex в Києві на Обсерваторній: