Перший електрокамін винайшла компанія Dimplex ще в 90-х роках минулого століття. З першим успіхом і популярністю свого винаходу розробники постійно працювали над покращенням візуалізації полум'я.

Читайте також Найреалістичніший настінний електрокамін з кристалами Ignite XL від ірландської компанії Dimplex

Наразі існує кілька технологій візуалізації полум'я:

  • 2D електрокаміни Optiflame – найпопулярніші через демократичну ціну;
  • парові 3D електрокаміни – не менш популярні завдяки реалістичній візуалізації полум'я і диму.
  • Opti-V – технологія, яка здатна здивувати своєю реалістичністю навіть найзавзятіших скептиків. Каміни цієї серії ще називають 5D електрокаміни.

Відеоогляд електрокамінів Dimplex серії Opti-V:

Електрокаміни Dimplex Opti-V належать до преміумкласу, а через свою вартість власники даних моделей справедливо можуть похвалитися ексклюзивністю, оскільки дозволити собі встановити їх зможе не кожен.

Технологія 5D електрокамінів побудована на спільній роботі системи дзеркал, муляжів дров з ефектом тління і LED-екраном, який проєктує візуалізацію вогню та іскор. Полум'я виходить настільки реальним, що його неможливо відрізнити від справжнього. Також у моделях серії Opti-V інтегрований звуковий ефект потріскування палаючих полін, який при бажанні можна зробити тихішим або зовсім вимкнути.


На фото 5D електрокамін Dimplex Opti-V PGF-20

Технологія Opti-V базується на використанні похилого скла під кутом 45 градусів для створення так званого ефекту "Примари Пеппера", перші згадки про який датуються кінцем XVI століття. Фінальну форму і назву ця ілюзія знайшла наприкінці XIX століття.

Дану особливість заломлення світла використовують для виступів вигаданих персонажів в Японії, а також для "оживлення" відомих виконавців, яким організовують цілі концерти. Так, наприклад, у 2014 році глядачів вразили виступом Майкла Джексона.

Відеоролик з концерту "оживленого" Майкла Джексона:

Конструкція 5D електрокамінів Opti-V Dimplex PGF 10 і Dimplex PGF 20

5D каміни Opti-V PGF 10 і PGF 20 мають аналогічну конструкцію і відрізняються тільки шириною.

На відміну від інших електрокамінів, в Opti-V замість задньої стінки розміщений напівпрозорий LED-екран, на якому відтворюється відео вогню та іскор. Також у конструкцію даних камінів входить 2 муляжі дров: один – внизу за екраном, а другий – зверху, прихований від очей. У муляжі дров вбудовані світлодіоди, завдяки чому створюється ефект тління.

Зверніть увагу Реалістичні електрокаміни з 2D візуалізацією полум'я: огляд найкращих приладів

Окрім цього, в топці каміна розміщено скло під кутом 45 градусів. Завдяки цьому в режимі роботи верхній муляж дров проєктується, наче перед екраном, тим самим полум'я є не за дровами, як в 2D камінах, а серед дров.


На фото 5D електрокамін Dimplex Opti-V PGF-10

Візуалізація вогню супроводжується звуковим ефектом горіння дров, але на відміну від бюджетних камінів звук ідеально синхронізований з картинкою полум'я та іскор. Гучність звуку можна регулювати або взагалі вимкнути.

Основне завдання камінів серії Opti-V – це декор інтер'єру. Обігрів вони не мають. Електрокаміни Dimplex PGF створені для того, щоб бути вбудованими в нішу або меблеву конструкцію. Обмежень по монтажу немає, оскільки корпус каміна взагалі не гріється.


На фото 5D електрокамін Dimplex Opti-V PGF-10

Управління камінами відбувається за допомогою дистанційного пульта і панелі управління, яка захована всередині каміна над склом і непомітна ззовні.

Вогнища серії Opti-V – це ідеальне рішення як для квартир і заміських будинків класу люкс, так і для комерційного сектора преміумкласу – кафе, ресторанів, бізнес-центрів, готелів, магазинів.

Електричні 5D каміни не вимагають складного монтажу, вони прості в експлуатації і абсолютно безпечні для дітей і тварин. Особливість Opti-V – суперреалістичний ефект полум'я, яке не потребує жодного обслуговування.

Відеоогляд шоу-руму Dimplex в Києві на Обсерваторній: