У церковній історії його згадують як Володимира Святого, Володимира Хрестителя, а у билинах він є відомим як Володимир Красне Сонечко (вважається, що Володимир після прийняття православ’я змінився та почав творити багато добрих справ). А у давньоруських відомостях письменах князя Володимира називають рівноапостольним, оскільки те, що він хрестив Русь, цілком відповідає апостольському служінню, пише 24 канал.

​До слова День Ангела Володимира: картинки-привітання з іменинами

Історія життя князя Володимира

Народився Володимир Великий приблизно у 963 році та був сином київського князя Святослава (сина княгині Ольги) та древлянської княжни Малуші. Вважається, що давши хлопчику князівське ім’я "Володимир", батько Святослав не викреслював його з черги престолонаступників на рівні зі старшими братами. За якийсь час малого Володимира забирають у матері, відвозять до Києва, а вихованням майбутнього правителя Русі займаються бабуся, княгиня Ольга, та дядько за материнською лінією – язичник Добриня.

Відомо, що у 969 році Володимир стає новгородським князем, а у 972-му внаслідок міжусобиць, які почалися, їде на деякий час у скандинавські країни, однак невдовзі повертається, але вже з найманим військом і йде війною на Київ. Відтак, починається боротьба між Володимиром і його братом Ярополком, яка завершується загибеллю останнього. Річ у тім, що в оточенні Ярополка виявляється зрадник, який умовляючи того здатися, приводить до Володимира, У підсумку брат вбиває брата та з цього моменту починається київське князювання Володимира.

День Володимира і хрещення Русі 2022
День Володимира і хрещення Русі 2022 / Фото з відкритих джерел

У князя Володимира загалом було 12 синів і ще усиновлений син князя Ярополка – Святополк. Усі вони були князями у важливих центрах Русі.

Помер Володимир 15 липня 1015 року в селі Берестовому під Києвом, а поховали його у столиці в Десятинній церкві за величезної кількості присутніх. Шанувати пам'ять святого Володимира почали вже в XI столітті, однак лише у XIII столітті відбувається загальноцерковна канонізація та зарахування князя до лику святих.

Важливо 28 липня – день Хрещення Київської Русі: історія свята

Як відзначають День Володимира в Україні

Зазвичай цього дня вітають усіх Володимирів з іменинами. Також заведено молитися іконі святого Володимира, яку можна зустріти у будь-якому храмі. Загалом таких ікон існує безліч, а якому з образів молитися, залежить від бажання віруючого.

Образ Володимира шанують здавна шанують як правоохоронці, так і військові. Крім того, моляться перед іконою й люди зі слабким зором або важкохворі, оскільки є вірування, що князь був дуже хворим і практично осліп, але після свого хрещення переміг цю недугу, відтак це вселяє надію на зцілення.

Зазвичай перед іконою святому рівноапостольному князю Володимиру моляться:

– про позбавлення від зовнішніх ворогів,

– про зміцнення у вірі,

– про припинення внутрішніх чвар.

Свято Володимира у церковному календарі

У перекладі зі слов'янської мови, ім'я Володимир означає "той, що володіє світом". Є ще один варіант його імені Вальдемар – "славний володар".

Дати іменин або Дня Ангела Володимира (за новим і старим стилем);

  • 1 лютого (25 січня) – священномученик Володимир, митрополит Київський і Галицький (†1918;);
  • 4 червня (22 травня) – мученик Іоанн-Володимир, князь Сербський (†1015);
  • 28 (15) липня – рівноапостольний великий князь Володимир (у святому хрещенні Василь) († 1015;);
  • 29 (16) серпня – мученик ієрей Володимир і його брат Борис († 1931);
  • 17 (4) жовтня – благовірний князь Володимир Ярославович Новгородський († 1052).

День Володимира і хрещення Русі 2022
28 липня – День хрещення Київської Русі та День Володимира / Фото з відкритих джерел

Молитви до святого Володимира за Україну

  • "Святий князю Володимире! Тобі доручаємо всі потреби нашого народу й свої власні. Ти охрестив Україну в Ім’я Пресвятої Трійці. Тож, святий наш покровителю, зглянься на наші благання та моління всього нашого народу і, як колись, живучи на землі, так і тепер, прославлений у небі, молись за нас. Молись, найперше, щоб увесь наш народ, яким ти колись керував, визнавав одну Христову віру, яку ти прийняв і в якій ти себе освятив. Молись, щоб заповідь любові до Бога й до ближніх завжди була вказівкою нашому народові в громадському житті. Живе наш народ у часи важких випробувань, тож молимо тебе, заступнику й покровителю української землі, заступись за нас перед Богом і випроси для нас благословення в насущних потребах. Амінь".
  • "Святий князю Володимире! Через Тебе звертаємося і молимо Бога про всі потреби нашого народу і свої власні. Ти охрестив Русь-Україну в ім’я Пресвятої Тройці. Тож, святий наш покровителю, зглянься на наші мольби та моління всього нашого народу і, як колись – живучи на землі, так і тепер, прославлений у небі, разом з нами молися Господеві за нас. Молися, найперше, щоб увесь наш нарід, яким ти колись управляв, у правдивому мирі, злагоді і братній любові, нарешті, з'єднався в одній спільноті Божого люду і визнавав та належно сповняв одну Христову віру, яку ти – з волі і промислу Господніх – у тоді єдиній Вселенській Православній Апостольській Церкві прийняв і в якій ти себе освятив.

    Молися, щоб заповідь любови до Бога і ближніх завжди була вказівкою нашому народові у громадському житті. Живе наш нарід серед важких дочасних випробувань, тож молимо тебе, заступнику й покровителю української землі, опріч із нами вставляйся за нас до Бога і випроси нам Його благословення й необхідні благодаті в дочасних потребах. Святий Володимире, будь нам великим опікуном і заступником у небі, як був ти князем нашим на землі. Амінь".

"Святий Великий Володимире,
Через тебе до Неба шлемо моління щире.
Ти – наш апостол, ти – наш хреститель,
Ти – перший славний наш обновитель.
Через тебе до Бога взиває вся Русь-Україна,
Бо всім нам грозить страшна руїна:
Пекельний ворог всюди лютує,

Нашу державу, Церкву Божу
і віру правдиву в серцях руйнує.
Святий Великий Володимире,
Ти обнови нас силою Христової віри.
I днесь ти жаром віри й любови

Приведи нарід знов до обнови.
Ми всі до Бога днесь руки возносим,
В тебе опіки, а в Господа захисту й рятунку просим:
О, виблагай в Бога нам кращої долі,
Церкві й народу сили і волі!"