Як народилися чіпси

24 серпня 164 роки тому шеф-кухар американського ресторану при готелі Moon's Lake Lodge вперше приготував чіпси! Батьком хрумкої закуски став Джордж Крам. Причому зробив він це випадково. Один із відвідувачів був незадоволений товщиною смаженої картоплі, яку йому подали в закладі. Кухар розсердився і нарізав картоплю неймовірно тонко. Але клієнт високо оцінив "помсту" і був у захопленні від страви. Невдовзі страва стала фірмовою в ресторані!


Чіпси "народилися" 164 роки тому

Читайте також: П’ять продуктів, які допоможуть зробити талію ідеальною

За кілька років Крам відкрив власний заклад. І тут завжди подавали картопляні чіпси.

Найбільш рекламований продукт

Картопляні чіпси швидко набули популярності. І підприємливі американці почали масово виробляти та продавати їх. У кінці 1950-х років чіпси стали продуктом, який найчастіше рекламували на американському телебаченні!

Мільярди за чіпси

З роками популярність чіпсів лише зростала. У 1970 році їх було продано на суму понад 1 мільярд доларів! У наші часи ця сума лише зросла. Лише у Штатах за рік чіпсів продають на понад 6 мільярдів доларів.

Сучасні чіпси

Якщо спочатку продавали тонко нарізану смажену картоплю, то згодом чіпси почали виготовляти на основі сухого картопляного пюре. Вперше до такого рецепту дійшли у компанії Pringles. І було це у 1969 року. Вони були однакового розміру і форми і упаковувалися в герметичні пакети.

Поховайте мене… в пачці від чіпсів

Вам мабуть знайома упаковка-туба популярних чіпсів Pringles? Її створив Фред Бор і запатентував свій винахід. Він настільки пишався своє знахідкою, що заповів поховати його прах у схожій тубі. Так і сталося.


Волю покійника виконали

Чіпси роблять з картоплі?

Хоча сучасні виробники чіпсів продовжують називати їх картопляними, насправді в основі – борошно пшеничне і кукурудзяне та крохмаль.

Користь від чіпсів

Усі ми знаємо, що чіпси шкідливі для здоров’я. І через склад, і через приготування в жирі. Однак є в чіпсів і корисні властивості! Хрумка їжа здатна зняти стрес і покращити настрій. Тож не треба зовсім відмовлятися від смаколика. Однак радимо обмежити кількість чіпсів.

Читайте також: Корисні властивості морозива, про які ви не здогадувались

А ще сучасні виробники пропонують альтернативу традиційним чіпсам. Так на полицях супермаркетів можна найти чіпси з моркви, буряка, редьки і навіть яблук. До корисних чіпсів додають різноманітні злаки, висівки та горішки. І смачно, і здорово!


Ось так виглядають чіпси з буряка!

Їжа багатих

Ще 150 років тому чіпси подавали лише в дорогих і фешенебельних ресторанах. Аж не віриться, що тепер ласощі можна придбати у будь-якому кіоску.

Найдорожчі чіпси

Найдорожчі чіпси продавались деякий час у коробках по 5 штук і коштували 56 доларів. Попри шалену ціну, чіпси розпродали досить швидко. Кожен з п’яти чіпсів мав свій особливий рідкісний смак.

Дивні смаки

Компанія Lays випустила звичні картопляні чіпси зі смаком ківі! Таке незвичне поєднання вийшло на ринку Китаю. До речі, ця серія чіпсів випускається ще й зі смаком чорниці! А шотландський виробник Mackie's випустив чіпси зі смаком баранячих тельбухів. Walkers пішли дальше і запропонували покупцям чіпси з шоколадом та перцем чилі. Ця ж компанія випустила чіпси зі смаком… білки! Як запевняють у компанії, жодна білка при цьому не постраждала. Вони взяли чіпси з куркою та додали каджунських спецій.


А ви б наважилися це скуштувати?

Не забувайте: чіпси шкідлива їжа, яка викликає звикання! Не зловживайте смаколиком та не пропонуйте цю їжу дітям.