Міжнародний жіночий день, який відзначають у багатьох країнах 8 березня, це не свято, а визначна дата, коли варто згадати про культурні, політичні й соціальні досягнення жінок та їхню боротьбу, пише LifeStyle 24. Та в СРСР попрацювали над тим, щоб акцент змінився з феміністичних цінностей на більшовицькі наративи.
Дивіться також 25 лютого – яке сьогодні свято: що віщує ясна погода у цей день
День української жінки – що це за свято
Через радянське віяння цього дня як свята "квітів і краси" тощо низка народних депутатів запропонували сформувати власні важливі дати.
Зокрема, минулого року в лютому у Верховній Раді створили законопроєкт про скасування 8 Березня, 1 та 9 травня і запровадження українських альтернатив, які могли б бути державними вихідними після завершення воєнного стану.
Замість травневих свят – День народження Тараса Шевченка та День матері. Тоді як аналогом 8 Березня запропонували зробити 25 лютого – День української жінки – на честь дати народження Лесі Українки.
Чи є День української жінки офіційним
Законопроєкт зареєстрували у парламенті, однак його опрацювання триває. Тому День української жінки наразі є неофіційним святом. Тривають і дискусії з приводу "жіночих свят": чи справді варто скасовувати Міжнародний день боротьби за права жінок, чи варто щоразу нагадувати про справжнє коріння цієї дати та її історію.
Минулого року українці також мали можливість висловитися в Дії з приводу скасування 8 березня. Більшість хотіли залишити цю дату вихідним. Та нагадаємо, що через воєнний стан у 2024 році 8 березня – робочий день.