День пасічника бджолярі України відзначають з 1997 року. Зазвичай у цей день проводяться різноманітні ярмарки й фестивалі, на яких можна скуштувати мед різних сортів і ближче познайомитися з професією пасічника, зазначає 24 канал.

Читайте також Яблучний Спас 2022: дата святкування, історія й традиції

Історія Дня пасічника

Також 19 серпня часто проводять виставки та конференції, які присвячені розвитку галузі бджільництва та питанню видобутку меду. Таким чином бджолярі можуть обмінятися досвідом один з одним та показати результати своєї роботи.

В столиці України знаходиться Інститут бджільництва імені Петра Прокоповича, який був заснований у 1989 році. Він названий на честь пасічника Петра Івановича Прокоповича, який першим винайшов рамковий вулик розбірного типу. Цей важливий винахід допоміг добувати мед із вуликів, не вбиваючи при цьому бджіл і не руйнуючи стільники, як це робили до цього.

Цікавим є те, що на Землі існує близько 20 тисяч бджіл, але лише невелика їх частина може робити мед. Для промислового бджільництва використовують, наприклад, такий вид бджіл, який називається "Apis mellifera", що в перекладі означає – "бджола медоносна". Бджолі треба облетіти 46 тисяч кілометрів, щоб зібрати 100 грамів меду.

Кажуть, що мед – це продукт вічності, а також він є дуже корисним для здоров'я. Часто мед використовують у медичних цілях. Типовий вулик виробляє від 13 до 45 кілограмів меду на рік. А кожна сьома тонна світового меду є українською.

День пасічника 2022

Традиції на День пасічника в Україні/ Фото "Canva"

Традиції на День пасічника

Як і кожне свято День пасічника має свої цікаві традиції:

  • Ярмарки у цей день відбуваються у супроводі пісень та музики. Учасники ярмарку можуть потанцювати, спробувати мед і придбати будь-яку продукцію на вибір (мед, віск, прополіс, медовуху)
  • На виставках-ярмарках бджільництва виступають художні й фольклорні колективи.
  • Найприємнішою частиною свята є дегустація меду.

Колись пасічники вітались один з одним: "Нехай вас вжалить бджола!", що означає – "Будьте здоровими!", адже бджолярі вважають, що укус бджоли є лікувальним.

В українській міфології бджіл називають "божими мухами", а бджолярів – їх пастухами.