У цей день віряни йдуть до храму, моляться Миколаю Чудотворцю та освячують воду. Кажуть, що вона зцілює, тому люди окроплюють будинок та худобу. У свято також важливо примиритися з близькими, пише LifeStyle 24.
Дивіться також День весняного Миколая Чудотворця: найсвітліші привітання зі святом у картинках
День пам'яті Миколая Чудотворця
Миколай Чудотворець родом з Малої Азії. Він виховувався у заможній родині, тому здобув хорошу освіту. З самого дитинства хлопець ходив до церкви, а коли померли батьки, вирішив присвятити своє життя Богові.
Мама й тато залишили Миколаю чималий спадок, однак він віддав його нужденним. Якось святий допоміг одній сім'ї. Річ у тім, що у чоловіка було три дочки, яких він не міг видати заміж, адже був дуже бідний. Чудотворець почав залишати біля їхнього будинку мішки з золотом, тому згодом дівчата змогли знайти наречених. Помер Миколай приблизно у 345 році.
Що не можна робити
- Не можна ображатися, сваритися та лихословити.
- Не варто шити, вишивати та в'язати.
- Заборонено відмовляти у допомозі, бо прийде бідність.
- Сьогодні краще віддати всі борги, інакше накличете фінансові проблеми.
- Не рекомендується користуватися гострими предметами.
Народні прикмети
- Грім – до погожої погоди.
- Дощ – до хорошого врожаю зерна.
- Якщо почуєте квакання жаб, то отримаєте багатий врожай вівса.
- Якщо вже цвіте горобина, то не чекайте на довгу осінь
Що ще відзначають
9 травня у різних країнах світу відзначається День Європи. Саме у цей день, у 1950 році, було проголошено Декларацію Шумана та запроваджено Європейську спільноту з вугілля та сталі.
Крім того, у православних християн та греко-католиків сьогодні Світлий четвер. За традицією, у цей день потрібно піти на цвинтар до близьких, помолитися за них у храмі та поприбирати на могилах.