Цих вихідних, 28 травня, столиця України святкуватиме день народження. Києву виповниться 1541 рік. Цей день ніколи не був державним святом і на честь нього не впроваджували додатковий вихідний, однак майже всі останні 40 років відзначали концертами і спеціальними заходами для містян і гостей столиці.

Читайте також До зустрічі, школо: щирі картинки-привітання з Останнім дзвоником вчителям і однокласникам

Як і коли святкують День Києва 2023

Цікаво, що вперше День Києва організували 1982 року, коли місту виповнювалося 1500 років. У це важко повірити, але точна дата заснування столиці України досі невідома. Більшість істориків вважають, що місто заснували 482 року. Обрали цю дату, зважаючи на першу писемну згадку про Київ. Вона з'явилася в літописі 882 року. Засновником Києва вважають полянського князя Кия з його братами Щеком і Хоривом і сестрою Либідь. Місто назване саме на честь Кия, оскільки він є найстаршим з братів.

День Києва 2023 / Фото Валентини Поліщук, 24 канал

З нагоди дня народження в Києві зазвичай влаштовують культурні, патріотичні заходи, виставки, концерти. Однак через воєнний великих традиційних гулянь не буде. Натомість у КМДА підготували 6 безоплатних екскурсій за трьома новими маршрутами, які відбуватимуться 27 та 28 травня:

  • "Як козаки та магістрат на Подолі жили" – про таємниці середньовічного Подолу та про традиції Київського самоуправління;
  • "Провулками київського Кудрявця" – про літописні місця Києва та творіння багатьох видатних киян: архітекторів, художників, письменників та акторів, що мешкали в цій місцевості в різні часи;
  • "Київ незвичний – від минулого до сьогодення" – про незвичні місця Києва та історії людей, які з ними пов'язані.