Нерідко стається так, що нижнє чи верхнє листя починає жовтіти. Це виникає подив та розчарування. Що з цим робити та як це виправити – знає 24 Канал.

Спробуйте й ви Сусіди позаздрять такому врожаю: чим підгодувати огірки влітку

Чому жовтіє листя помідорів

Можливо, що пошкоджені корені рослини. Ними можуть харчуватися шкідники або ж ви могли зачепити його, коли пересаджували розсаду в землю. У такому випадку листя буде жовтіти, тому що рослина витрачатиме всю енергію на утворення нового коріння. Коли процес завершиться, колір знову буде зеленим.

  • Якщо рослині бракує необхідних поживних речовин, таких як азот, калій, фосфор, листя може жовтіти. Недостатнє живлення пов'язане з тим, що ви або не вносите добрив, або мала родючість ґрунту.


Жовтіння листя помідорів / Фото Fazenda.net

Нестача води – поширена ситуація, через яку листя помідори починають економити вологу. Тому й жовтіє, скручується та опадає листя. Якщо води забагато, це також погано для томатів. Адже утворюється велика кількість листя, яка поглинає корисні речовини. Через це у верхньому шарі землі виникає брак азоту.

  • Листя жовтітиме у випадку, якщо потрапляє під палке сонячне проміння. Це шкодить рослині. Коли надворі сильна спека, створюйте тінь для томатів упродовж перших тижнів.
  • Оптимальна температура для розвитку огірків – зазвичай +21-27. Занадто висока або низька температура впливає на здоров'я рослини й призводить до жовтіння листя.

Чим полити помідори, щоб не жовтіли

Спробуйте підгодувати томати курячим послідом. Внесіть у посудину органіку на третину й залийте водою. Нехай бродить так 3 доби. Тоді ще висипте туди склянку попелу. Коли приготували, можете поливати під кожен кущ по 1 літру настою.


Курячий послід / Фото "Сільське господарство"

Лікування від жовтіння листя можна провести розчином молока з йодом. Візьміть 1 літр молока на 10 літрів води. Не завадить й 1-2 мілілітри йоду. Він має антибактеріальні властивості, а ще підживлює томати. Обприскуйте ним помідори 2-3 рази за липень.


Молоко та йод / Фото "Дачний діапазон"

Можна допомогти томатам краще розвиватися за допомогою сечовини. Для приготування розчину беруть 10 грамів речовини на 1 літр теплої води. Потім треба розвести ще 10 літрами води. Сечовина повинна розчинитись. Настій вносять одразу, як готовий рано-вранці або пізно ввечері. Землю перед цим треба зволожити.


Сечовина / Фото "Пан Фермер"