Найчастіше одяг у шафі жовтіє через те, що ви неправильно його попрали. Можуть бути й інші причини. Тож треба знати, які вони та що робити у такій ситуації. Тут допоможе 24 Канал.

Знадобиться Оригінально та креативно: що подарувати першокласнику на 1 вересня

Причини жовтіння одягу

Нерідко таке трапляється через те, що ви обрали неправильний температурний режим. Будьте пильними та уважно читайте, що написано на бирці.

  • Причиною жовтіння одягу стає погано відфільтрована вода, яка може бути з іржею, високою кількістю солей, заліза.

Ви можете навіть не підозрювати про це, але полиці штучних матеріалів у шафі покриті різними оліями. Саме вони іноді надають одягу жовтизни.

  • Погане середовище теж стає причиною такої ситуації. У вашому приміщенні може бути високий рівень вологи, грибок або навіть цвіль. І тут насамперед страждає не лише одяг, але й ваше здоров'я.

Багато господинь вважає, що речі перед тим, як класти у шафу, треба обов'язково попрасувати. Але це не завжди так. Знову ж таки читайте бирки на одязі.

Як зробити, щоб одяг не жовтів

Якщо ви хоча б раз одягнули щось, не ставте це до шафи з неношеними речами. Діліть речі за кольорами та типами тканин, готуючи до прання.

  • Є корисний лайфхак: перед тим, як прати білі речі, увімкніть пральну машинку на режим полоскання.
  • До речі, можна перекласти полиці в шафі поліетиленовою плівкою. Верхній одяг, літні речі, білизну – все зберігайте в окремих секціях.
  • Обов'язково провітрюйте шафу. Тоді речі не будуть тухнути, переходити сирістю та жовтіти.

Є жовті плями на речах? Це не біда. Розітріть 2 таблетки аспірину в порошок, додайте 10-20 мілілітрів води. Обробіть заплямовані місця. Повинно подіяти.

  • Читайте інструкцію на кожній одиниці одягу. Там є інформація, що можна, а що заборонено з ним робити. Якщо використовуєте пару в прасці, то регулярно змінюйте воду.