Папороті цікаві своїм незвичним зовнішнім виглядом. Існує багато різних видів цих рослин, які різняться формою, розміром, кольором та текстурою листків. Її хочеться мати у своєму саду, але є деякі нюанси. Чому не можна садити папороть біля дому – пояснить 24 Канал.

Дивіться також 7 найпоширеніших помилок при вирощуванні полуниці

Чому не можна садити папороть біля дому

Річ у тім, що пори папороті провокують алергічні реакції. Тому її не радять вирощувати в приміщенні або біля будинків, де є люди, які страждають алергією. А все тому, що у період з липня по вересень у папороті дозрівають спори. Тому папороть завдає шкоди людям, схильним до алергічних реакцій. Рослину вважають енергетичним вампіром. Існує думка, що для свого росту папороть забирає сили у свого оточення. Власне тому листя рослини зеленіє, тоді як люди втомлюються, відчувають повне знесилення.


Папороть / Фото Canva

Є версія, що багато хто починає хворіти від цієї рослини, а саме – погіршується загальне самопочуття, з'являється головний біль. Того й кажуть, що папороть веде до хвороб. Присутність рослини може викликати навіть ломоту в кістках. Причина таких проявів є повністю зрозумілою. Тому що зелені пагони поглинають велику кількість кисню, особливо в темний час доби. Тому виходить так, що папороть провокує різні захворювання.

Значення рослини

  • У деяких країнах до папороті ставляться добре. Її вирощують вдома, бо вважають, що вона оберігає будинок від злих духів. Подейкували, що у стародавні часи рослина мала магічну силу та могла передати її людині.
  • У інших країнах папороть навпаки сприймають поганим знаком, який притягує нечисту силу в будинок, а не захищає його. Деякі люди вважали, що вона приносить смерть, тому її часто можна побачити на кладовищі. А ще вони стверджували, що листя рослини вбирає енергію людей, тому і живе. А людина буде погано почуватися, поки не викине цю рослину.
  • Якщо вже у вашому домі з’явилася папороть, то згідно з прикметами, краще її ставити біля техніки. У жодному разі не можна тримати її в кімнаті, де спите, оскільки вона поглинатиме весь кисень. Тому якщо ви хочете добре спати та не бути весь день дратівливими – краще її поставити в іншу кімнату.