Сороки віддають перевагу відкритим просторам або селяться на таких об'єктах, як будівлі, стовбури дерев та електролінії. Сороки будують гнізда високо на деревах або на дахах будинків чи стовпах. А от чому не можна проганяти сороку з городу – підкаже 24 Канал.
Дивіться також Від цього залежить урожай: коли треба підгортати картоплю
Чому не можна виганяти сороку
Сорока має певне значення для городу та сільськогосподарських угідь. Вона виконує кілька корисних функцій.
Наприклад, контроль за шкідливими комахами. Сороки є хижими птахами, які полюють на комах й безхребетних, а ті, завдають шкоди сільськогосподарським угіддям. Вони здатні ловити комах, такі як комарі, мухи, садові шкідники, допомагаючи знизити їх популяцію.
Розповсюдження насіння. Сороки є розповсюдниками насіння деяких рослин. Вони можуть поїдати плоди та насіння та розносити їх на інші ділянки землі, сприяючи природному поширенню рослин.
Конкуренція зі шкідниками. Сороки можуть конкурувати з такими шкідливими гризунами, як миші або щурі, за їжу та простір. Можна сказати, що ці птахи контролюють популяцію гризунів та зменшити можливу шкоду, яку вони завдають рослинам на городі.
Сорока / Фото Ukr.media
Сорок вважають дуже дбайливими мамами. Переважно вони народжують 5-8 пташенят, за якими ретельно слідкують та майже не покидають його. Маленькі пташки залишаються з батьками до пізньої осені.
А от з іншими птахами сороки безжалісні, бо можуть руйнувати чужі гнізда, знищувати потомство. Особливої шкоди завдають жайворонкам, перепелам, куріпкам.