Мільярди людей зі всього світу з'їжджаються у ці місця, аби знайти себе. Добірку фото духовних місць опублікували на сайті Сameralabs.

Читайте також Куди полетіти на море в час пандемії: 3 популярні напрямки та умови перебування

Історичні культури змінювались одна за одною, але духовний магнетизм цих місць завжди перевершував людську епоху. Всі великі релігії – буддизм, індуїзм, даосизм, юдаїзм і християнство – узурпували священні місця більш ранніх культур і зробили їх власними.

Маловідомі "місця сили"

Аюттхая, Таїланд

У Таїланді є місто Аюттхая з дивовижним історичним минулим. Сама назва міста походить зі санскриту. Айодгйа – назва легендарної столиці давньоіндійської держави Кошала. Це місто вважається батьківщиною бога Рами.

Таїланд
Аюттхая, 1998 рік / Фото Кенро Ідзу

Замок Мон-Сен-Мішел, Франція

У регіоні Нормандії, у Франції, розташований замок Мон-Сен-Мішель. Це величний архітектурний комплекс, який поєднується з унікальною природою – завжди зачаровує своєю красою.


Світанковий туман навколо замку Мон-Сен-Мішель у Франції / Фото NataPoda

Храм Ґарні, Вірменія

Язичницький храм у Ґарні розташований на правому березі річки Азат у Вірменії. Його було побудовано ще в I столітті нашої ери царем Трдатом I.

У 1679 році землетрус майже повністю його зруйнував, але в часи СРСР його відновили.


Язичницький храм в Гарні / Фото Cameralabs

"Левова скеля", Шрі-Ланка

Фортеця Сігірія розташована в самому центрі острова Шрі-Ланка. Вона побудована на гранітній 183-метровій скелі. Назва походить від сингальського "Сінха-Гирі" та перекладається як "Левова скеля".


"Левова скеля" / Фото Пилипа Мішеля

Мегаліти Стеннеса, Шотландія

Мегаліти Стеннеса розташовані на острові Мейнленд. Цікаво, що цей острів найбільший в архіпелазі Оркнейських островів у Шотландії.

Археологи зазначають, що мегаліти Стеннеса датуються як мінімум 3000 роком до наної ери.


Мегаліти Стеннеса на Мейнленд / Фото Джима Ричардсона

Замок Лапрадель-Пюїйоран, Франція

Замок Лапрадель-Пюїйоран – королівська фортеця катарів, яка має потерну (таємні двері в стіні). Їх використовували для службового сполучення між частинами фортів та інших об'єктів, для виходу назовні.


Замок Лапрадель-Пюїйоран / Фото Хартмута Криниці